چرا باید کسب و کار اینترنتی داشته باشیم؟

0

واقعیت  این است که خیلی از کسب و کارهایی که سنتی هستند از بازار رقابت عقب ماندند و خیلی ها هم برای اینکه عقب نمانند تصمیم به مهاجرت به سمت کسب و کار اینترنتی و آنلاین کرده اند.

کسب وکارهای اینترنتی مزیت های بسیار زیادی دارند که مهمترین مزیت آن بدین شرح است:

کسب و کار اینترنتی

۱- نیاز به سرمایه اندک در کسب و کار اینترنتی

در این روش نیاز به شرکت،فروشگاه یا مغازه نخواهید داشت و صرفاٌ هزینه اولیه راه اندازی سایت را دارید که ناچیز است و سرمایه ی زیادی نمی خواهد.

۲- نیاز به افراد کم

در کسب و کار اینترنتی نیاز به افراد حضوری کمتر است حتی خیلی از کارها را می توان دور کاری انجام داد در  کسب و کار اینترنتی در ابتدای کار حتی حضور خود فرد به تنهایی کافی است.

۳- مدیریت کامل

در روش کسب و کار اینترنتی فرد می تواند مدیریت کامل روی هر قسمت از کسب و کار خود داشته باشد مثل مدیریت مالی و مدیریت مشتری ها و مشتریان فعال و شناسایی آنها، مدیریت محصولات و تخفیفهای متفاوت به مناسبت های مختلف و هر چیزی که یک مدیر باید مدیریت کند به راحتی امکان پذیر است

۴-  فراتر از مرز های زمانی

با اتوماتیک کردن وب سایت می توان در آمد زایی آن را در هر زمان پیش برد و معنای آن این است که حتی موقع خواب هم می توان درآمد داشته باشیم این کار بسیارموثر است و شما را محدود به زمان خاصی برای درآمد نمی کند این یعنی برد زیاد در کسب و کار اینترنتی خود.

۵- مشتری فراتر از مرزهای مکانی

با وب سایت می توان در هر مکان کسب و کار اینترنتی را پیش برد و معنای آن این است که حتی در سفر هم می توان درآمد داشته باشیم و مشتریان شما می توانند در ایران یا حتی خارج از ایران باشند این مزیت خیلی بالایست که می تواند مشتریان زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

کسب و کار اینترنتی

۶- ارتباط مستقیم با مشتری

در کسب و کار اینترنتی می توان به طور مستقیم با مشتریان خود در ارتباط باشیدو علاوه بر فروش وارائه خدمات، نیازهای دیگر مشتریان را شناسایی کرد و متناسب با آنها کسب و کار خود را بهبود ببخشیم.

۷- حذف واسطه ها

دیگر نیاز نیست واسطه دشته باشیم در کسب و کار اینترنتی هم برای فروشنده و هم برای خریدار یعنی برد برد متقابل چون فروشنده می تواند قیمت بهینه تری داشته باشد و خریدار هم با قیمت مناسب تر ی نسبت به کسب و کار حضوری اقدام به خرید می کند.

۸- رشد روز افزون اینترنت

 روزانه تعداد کاربران به طور قابل توجی افزایش می یابد و متقابلاٌ کسب و کار اینترنتی هم رشد چشمگیری پیدا کرده اند و این صنعت روز به روز بیشتر از قبل شناخته و مورد استفاده قرار می گیرد.

۹- سود زیاد در کسب و کار اینترنتی

در کسب و کار اینترنتی هزینه پایین است و فروش بالاست در نتیجه شما جذب مشتری بیشتری نسبت به کسب و کار حضوری دارید و همین امر باعث می شود سود بیشتری کسب کنید.

کسب و کار اینترنتی

۱۰- تبلیغات ارزان تر

در کسب و کار اینترنتی شما برای فروش محصولات یا خدمات خود فقط نیاز دارید در موتورهای جستجو جایگاه خوبی داشته باشید چون بیشتر کاربران در صفحه اول گوگل به دنبال نیاز خود هستند از این رو حضور در صفحه اول گوگل تضمین خرید و سود شماست.

۱۱- محاسبات مالی و حسابداری کمتر و دقیق

در روش کسب و کار اینترنتی شمامی توانید  محاسبات مالی و حسابداری ، هزینه پستی و … را اتوماتیک کنید که باعث می شود آمار و تحلیل های دقیق تری هم به صورت روزانه هم به صورت ماهانه با ضریب خطای خیلی پایین داشته باشید و در بهبود عملکرد شما کمک زیادی خواهد کرد.

کسب و کار اینترنتی

برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی چه باید کرد؟

روش کار در کسب و کار اینترنتی این است که باید استراتژی دقیق بازاریابی داشته باشیم و تنها راه موفق شدن در این حوزه تلاش و صبر و مشاوره خوب در این راستاست. برای درک بهتر به مقاله ای که در همین راستا تحت عنوان ۷ راهکار جدید بازاریابی اینترنتی نوشته شده مراجعه کنید.

در این راه باید به فکر درآمدزایی نباشید به فکر اعتمادسازی باشید و مطمن باشید به همراه آن درآمدزایی هم می آید.درکسب و کار اینترنتی باید تعامل و ارتقاء ارتباط با مشتریان وتقدیر از آنها و دادن امتیازات ویژه برای مشتریان وفادار در نظرگرفت.

اطلاع رسانی به مشتریان از طریق ایمیل مارکتینگ یا دیگر ابزارها مانند تلگرام یا اینستاگرام برای خدمات یا فروش محصولات اینترنتی راه موثری برای فروش موفق است.

مطمئن باشید شما هم با راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی می توانید تنها با روزی چند ساعت وقت و انرژی ماشین پول سازی خود را فعال کنید.

شما هم می توانید دراین راه به مقصد نهایی خود برسید.

کسب و کار اینترنتی

برای ورود به این دنیای مدرن تیم هورامان آماده ارائه مشاوره ،خدمات،  طراحی وب و … با چمدانی از تجربیات. در کنارشماست .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.