۱۰راز بزرگ درباره افزایش فروش اینترنتی

0

آیا سایت خود را راه اندازی کرده اید ودرافزایش فروش اینترنتی محصولات خود با مشکل روبرو هستید؟ آیا هنوزسیاستی ندارید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید؟ پیشنهاد می کنم که با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

این راهکارها باعث افزایش فروش اینترنتی می شوند وتمام سایت های موفق از این روشها استفاده می کنند.

۱- ایجاد  تیم

برای آن که یک تیم موفق در شروع یک کسب و کاراینترنتی داشته باشید دستکم بهتر است از دو نفر شروع کنید و یک تیم همراستا و باانگیزه، می‌تواند خوب باشد. بنابراین اگر تنها هستید به دنبال یک هم تیمی باشید که بازدهی کار شما را دو برابر یا حتی بیشتر کند که البته باید نفر دوم، به کارتان باور داشته و صاحب ایده، کمی خلاق، باانرژی و دارای توانایی‌هایی هم باشد. می توانیداز خانواده خود شروع کنید همسر یا برادر، خواهر و اطرافیانتان می توانند گزینه خوبی باشند.

افزایش فروش اینترنتی

۲- گام بعدی شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی است که هزینه خاصی هم برایتان ندارد. در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، فیسبوک و تلگرام عضو شوید و تیم‌تان و توانایی‌های خود،کسب و کارتان و مهم‌تر از آن امتیازات خود را معرفی کنید.
چه محصولاتی دارید؟ فروشگاهتان چه قابلیت هایی دارد؟ وجه تمایز شما با فروشگاه های دیگر چیست؟
بهتر است اگر در ابتدای شروع کار هستید تخفیف های ویژه رد نشدنی یا در صورت امکان در نظر گرفتن هدایایی که باعث ترغیب افراد به فروشگاه شما شود و اگر هم کار را شروع کرده اید تخفیف به مناسبت های مختلف هم در وب سایت و هم در شبکه های اجتماعی قرار دهید تا آمار بازدید خود را بیشتر کنید.

۳- تکنیک ایمیل مارکتینگ در فروش اینترنتی

اگر میخواهید بازدید کنندگان به سایت خود را دائمی کنید باید یک تخفیف یا هدیه در ازاء گرفتن ایمیل ایجاد کنید تا از این طریق بتوانید ایمیل بازدید کنندگان را بایگانی و در وقت مناسب برای معرفی محصولات جدید از طریق ایمیل اقدام کنید. این یک راه موثر برای بالا بردن فروش اینترنتی است.

۴- بازاریابی ایتنرنتی

هر ساله تکنیک های موثر بازاریابی اینترنتی دچار دستخوش می شوند. در این میان مسئولیت اصلی متوجه مدیر کسب و کار خواهد بود. ما باید با تجزیه و تحلیل متد های جدید به دنبال انتخاب مناسب ترین و موثرترین روش برای بازاریابی اینترنتی خود باشیم.برای اطلاعات بیشتر به مقاله ۷راهکار جدید بازار یابی اینترنتی مراجعه کنید.

۵- همکاری در فروش

با ارایه سیستم همکاری در فروش اینترنتی شما این امکان را به دیگران می‌دهید که با معرفی محصولات شما به دیگران آنها را به خرید ترغیب کنند و در ازای فروش رفتن محصولات اینترنتی شما آن‌ها نیز سود و پاداش معرفی خود را دریافت کنند. یک سیاست دیگر هم این است که شما محصولات سایت های دیگر را معرفی کنید و آنها نیز محصولات شما را معرفی کنند،این یعنی برد – برد و افزایش فروش اینترنتی برای هر دو طرف.

افزایش فروش اینترنتی

۶- فروش محصولات رقبایتان در سایت خود

حتما می‌دانید در هر زمینه‌ای که فعالیت کنید رقبای بسیاری خواهید داشت. همیشه به یاد داشته باشید رقبای شما
می توانند دوست شما باشند. با درخواست از تمام کسانی که محصولی در زمینه کاری شما برای ارایه دارند دعوت کنید محصولات‌شان را در فروشگاه شما بفروشند. شما کمیسیون خود را از فروش آنها دریافت می‌کنید این کار چندین مزیت دارد:
۱ – فروشگاه شما گسترده‌تر می‌شود وتعداد محصولات شما افزایش می یابد به این ترتیب شما مشتریان بیشتری کسب کرده و مشتریان شما می‌توانند تمام محصولات موردنیازشان را در فروشگاه شما پیدا کنند.
۲- تبلیغ سایت شما به وسیله رقبایتان
چون منافع رقبای شما هم در میان است تبلیغ سایت شما هم به نفع آنهاست هم به افزایش فروش اینترنتی شما کمک میکند.

۷- پشتیبانی خوب و کار آمد از مشتریان

اگریک مشتری از شما درباره محصولی که خریداری کرده پشتیبانی خوبی دریافت کند به احتمال بیش از ۷۰ درصد دوباره خریدی از شما انجام خواهد داد. این مشتری شما را به دوستان و همکاران خود که علاقمند محصولات شما باشند معرفی خواهد کرد. پس به این فکر نکنید که پشتیبانی از مشتریان وقت شما را می‌گیرد و احتمالا هزینه‌ ای نیز از این بابت دریافت نمی‌کنید. بدون شک همین پشتیبانی در درازمدت فروش اینترنتی شما، اعتبار سایت و برند شما را بالامی بردو یک راه بسیار کارآمد برای افزایش فروش اینترنتی خواهد بود.

افزایش فروش اینترنتی

۸- استفاده موثر از بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

بهینه سازی موتور جستجو به سایت شما اجازه می دهد تا در لیست نتایج موتورهای قرار بگیرید. بیش از ۸۸ درصد از کل مشتریان اینترنت با استفاده از موتورهای جستجو برای سایت ها، اقلام و ادارات جستجو می کنند با یک کلمه مناسب و تکنیک SEO خوب، و محتوای با ارزش سایت شما می تواند در بالاترین قسمت موتورهای جستجو قرار گیرد. در نهایت افزایش فروش اینترنتی شما را تضمین کند.

۹- ارائه محتوا، ابزار و منابع رایگان که به مخاطبان هدف کمک کند.

داشتن یک استراتژی بازاریابی محتوا و ارائه محتوا رایگان، منابع آموزشی و ابزار هوشمند در سایت شما یک روش باور نکردنی برای گسترش معاملات و منافع شماست.برای اطلاعات بیشتر به مقاله بازاریابی اینترنتی مراجعه کنید.

افزایش فروش اینترنتی

۱۰- تحلیل های کسب و کارتان

برای اندازه گیری تلاشتان و تحلیل کسب و کار خود برنامه های عالی وجود دارند که به شما امکان سنجش کسب و کار را به طور رایگان می دهند. برای آغازبهتراست از Google Analytics استفاده کنید. این برنامه می تواند چیزهای بسیاری را بسنجد، همانند تعداد افرادی که از سایت شما بازدید کرده اند، تعداد صفحاتی که به آن ها رفته و مدت زمانی که در آن ها صرف کرده اند.
اگر می خواهید تحلیل های کسب و کار رسانه اجتماعی را بسنجید و پیگیری کنید، از Hootsuite استفاده کنید. برنامه ای رایگان که به شما در نظارت بر گفتگوهای اجتماعی تان کمک خواهد کرد. این تحلیل ها برای افزایش فروش اینترنتی به شما کمک خواهند کرد.

آیا شما هم برای افزایش فروش اینترنتی محصولات خود راهکار مفید و موثری دارید؟ آیا فکر می کنید در این راه باید از افراد متخصص و با سابقه کمک بگیرید؟ اگر سوالی دارید یا نکته ای که دوست دارید با ما در میان بگذارید همین حالا می توانید از طریق تماس با ما این کار را به انجام برسانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.