آموزش ساختن شناسه در ایرنیک

ساختن شناسه در ایرنیک برخلاف تصور کاری بسیار ساده است. در این مقاله شما عزیزان ابتدا با ایرنیک و سپس ساختن شناسه در ایرنیک آشنا می شوید. قبل از ثبت دامنه ir لازم است یک شناسه کاربری در ایرنیک ایجاد کنید.
قبل از آن ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که ایرنیک اصلا چه سایتی است؟

ایرنیک چیست؟

یک کارگزار ثبت دامنه های ملی در ایران است که شما برای داشتن دامنه ir. حتما باید در آن ثبت نام کنید. برای ثبت نام  ir. که مخفف ایران هست یک سری قوانین و مقررات وجود دارد که همگی توسط ایرنیک تعریف شده اند.
شما باید قبل از هر کاری ابتدا در ایرنیک ثبت نام کنید سپس یک شناسه به شما داده می شود. این کار هزینه ای ندارد اما قبل از ثبت دامنه ir الزامی است. دقت کنید فقط برای ایجاد دامنه ir. این کار لازم است.

آموزش ساختن شناسه در ایرنیک

۱- ابتدا وارد سایت نیک به نشانی nic.ir شوید.
۲- سپس گزینه ساختن شناسه کاربری را انتخاب کنید. مطابق عکس روبرو بعد از آن یک صفحه باز می شود که مراحل ساختن شناسه مطابق عکس زیر ادامه دارد.

ساختن شناسه ایرنیک

سپس یک صفحه مانند عکس زیر باز می شود که مراحل تکمیل کار را توضیح می دهد. بر روی دکمه ی تکمیل فرم و دریافت شناسه کلیلک کرده و وارد صفحه ی بعدی می شوید.ساخت شناسه IRNIK

به همین ترتیب تا آخرین مرحله ادامه دهید. برای ساختن شناسه در ایرنیک فقط باید به یک نکته بسیار مهم توجه کنید و آن این است شما باید نحوه دسترسی به این شناسه را انتخاب کنید.

نحوه دسترسی به شناسه:

۱- دسترسی خصوصی
۲- دسترسی آزاد برای نمایندگان فروش
۳- دسترسی آزاد

خوب شما بعد از ثبت شناسه باید به دنبال ثبت دامنه باشید و احتیاج است که شناسه ایرنیک با دامنه خریداری شده ی شما تنظیم شود. اگر دامنه را توسط هر شرکتی خریداری کردید باید دسترسی این تنظیمات را به شرکت بدهید تا بتواند دامنه را با شناسه ایرنیک شما تنظیم کند. بنابراین گزینه دسترسی آزاد برای نمایندگان فروش از همان ابتدا کار را برای مراحل بعد راحت تر می کند. یادآوری می کنم در صورت انتخاب دسترسی خصوصی نیز بعداً امکان تغییر دسترسی وجود دارد.
مطابق عکس زیر:

آموزش ثبت نام دامنهخوب شناسه شما بعد از تکمیل این مراحل با موفقیت ثبت می شود. شما می توانید با این شناسه دامنه خود را تنظیم کنید.
اگر در مورد ثبت دامنه نیاز به کمک دارید، میتوانید به مقاله آموزشی و تصویری آموزش ثبت دامنه رجوع کنید. قبل از ثبت دامنه خود پیشنهاد میکنیم به مقاله ۵ نکته مهم در انتخاب دامنه کراجعه کنید و نکات انتخاب دامنه خوب را مطالعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.