آموزش ثبت دامنه ir برای سایت

در این مقاله می خواهیم آموزش ثبت دامنه ir را به دو روش بیان کنیم اگر شما هم برای ثبت دامنه نیاز به اطلاعات دارید تا آخر این مقاله همراه ما باشید.
ایرنیک یک سایت اینترنتی است که تمام دامنه های IR در آن ثبت می شوند. در مورد ir فقط این سایت است که دامنه ها را تایید می کند و تمام شرکت ها معمولا از طریق پنل نمایندگی و یا زیر نمایندگی دامنه ها را برای مشتریان خود در این سایت ثبت می کنند.
پیشنهاد میکنیم قبل از ثبت دامنه خود، به مقاله آموزشی که نکاتی در مورد ثبت دامنه خوب به شما میدهد مراجعه کنید تا بتوانید بهترین نام را برای دامنه خود انتخاب کنید.
در ادامه به دو روش به آموزش ثبت دامنه میپردازیم.

۱- ثبت مسقیم دامنه در ایرنیک:

در این روش شما با مراجعه به سایت nic.ir و عضویت در این سایت می توانید دامنه خود را ثبت کنید. فقط نکته مهم این است که ثبت دامنه در ایرنیک هزینه ی بالایی دارد. همچنین پشتیبانی محدود و زمان محدود باعث شده که افراد از ثبت غیر مستقیم بیشتر استفاده کنند.

۲- ثبت دامنه توسط نمایندگان یا زیر نمایندگان ایرنیک (غیر مستقیم):

این روش هزینه ی کمتری دارد و در عین حال پشتیبانی قوی تری ارائه می دهد. علت ارزان تر بودن این است که نمایندگان با توجه به خرید تعداد زیادی دامنه می توانند دامنه ی مشتریان را ارزان تر ثبت کنند. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما برای انتخاب دامنه ir ، نمایندگان ایرنیک است.

فقط در صورت خرید از نمایندگان ایرنیک باید به نکات زیر توجه داشته باشید:
۱.اگر از نمایندگان ایرنیک خرید کردید صاحب امتیاز دامنه تغییر نمی کند و به نام مشتری ثبت می شود نمایندگان فقط دامنه را برای مشتری در ایرنیک ثبت می کنند.
۲.از نمایندگانی خرید کنید که دامنه را به نام مشتری ثبت می کنند. متاسفانه برخی از زیر نمایندگان دامنه را به نام خود ثبت می کنند که این کار مشکلات قانونی زیادی را ایجاد می کند.

آموزش ثبت دامنه ir در ایرنیک

اگر از ثبت مسقیم دامنه در ایرنیک استفاده کردید مراحل کار اینچنین است.

۱- ابتدا وارد سایت نیک شوید و سپس از گزینه دامنه هاثبت دامنه را انتخاب کنید.
حالا از شما یک شناسه و گذر واژه می خواهد مطابق شکل زیر (شما باید قبلاً برای ساختن شناسه کاربری در ایرنیک اقدام کرده باشید) و بقیه مراحل کار برای ثبت دامنه را ادامه دهید.

آموزش ثبت دامنهایرنیک معمولاً درخواست ثبت دامنه ی شما را بررسی می کند و این امر ممکن است بین ۱ تا ۴۸ ساعت طول بکشد. اگر دامنه شامل کلمات خاص و یا اسم مکان ها باشد ایرنیک از کاربر  مدارک درخواست می کند و وضعیت دامنه به “برای ثبت دامنه به مستندات نیاز است” تغییر می کند. پس از آن کاربر چند روز مهلت ارسال مدارک به ایرنیک را دارد.
ابتدا مدارک را دریافت می کند و سپس پس از تایید می توانید دامنه خود را ثبت کنید.

توجه داشته باشید : در قانون جدید ایرنیک برای دامنه هایی که نیاز به مدارک دارند در صورت ارسال کارت ملی و تعهد نامه مبنی بر عدم سوء استفاده برای سایر دامنه ها ایرنیک دیگر مدارک درخواست نمی کند و سایر دامنه ها را می توانید بدون ارسال مجدد تعهد نامه ثبت کنید.

اگر روش دوم برای ثبت دامنه در نمایندگی های مجاز ایرنیک را انتخاب کردید برای هر نمایندگی متفاوت است.

آموزش ثبت دامنه ir در نمایندگی ها

مثلاً در این سایت که خود یکی از نمایندگان معتبر ایرنیک است مراحل زیر را باید طی کنید.ابتدا مطابق شکل زیر، به قسمت ثبت دامنه و هاست در سایت هورامان رجوع کنید.

آموزش ثبت دامنه

در قسمت انتخاب دامنه، نام دامنه انتخابی خود را بنویسید. سپس بر روی جستجوی دامنه بزنید. نتایج به شما نمایش داده می شود اگر دامنه ثبت شده باشد یا در پسوند های دیگر آزاد باشد همگی نشان داده می شود. به عنوان مثال شما می خواهید دامنه ای به نام “آرمان مد” به ثبت برسانید که در سایت آن انواع لباس و پوشاک قرار بگیرد. مطابق تصویر زیر اسم دامنه را وارد کرده و درصورت آزاد بودن بر روی ثبت دامنه کلیک می کنید.

آموزش ثبت دامنهدر این مرحله یک صفحه باز می شود مطابق عکس زیر و شما می توانید به همراه دامنه در صورت نیاز؛ به خرید هاست هم برای وب سایت خود بپردازید که در پلن های مختلف  ارائه می شود.

آموزش ثبت دامنه در هورامانسپس می توانید روند خرید را ادامه دهید تا هم دامنه و هم هاست برای شما ثبت شود. توجه داشته باشید که در این سایت علاوه بر دامنه ی ir دامنه های دیگر نظیر com و … ثبت می شود. امیدوارم آموزش ثبت دامنه برای شما مفید بوده باشد خوشحال میشم نظرات شما را درباره مقاله بدانم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.