معجزه فروش بیشتر محصولات با جملات تبلیغاتی موثر

0

هرگز از خود پرسیده ایدچرا بعضی از محصولات فروش بیشتر دارند و برخی دیگر نه؟

قطعاً تاثیر جملات تبلیغاتی موثر در فروش را نباید نادیده گرفت و مهم ترین رکن هستند.

بیشتر افراد با اینکه تجربه کمتری در استفاد از یک محصول دارند ولی آن را می خرند؟ چه در فروش حضوری و چه در فروش آنلاین. چرا؟ در این مقاله می خواهم پرده از این راز بزرگ بردارم . تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

پاسخ این سوال، تا حد زیادی در نوع عبارت‌های استفاده شده برای فروش این محصولات نهفته است، در واقع بعضی عبارت قدرت بیشتری برای جذب مشتری دارند. که در این مقاله به آنها اشاره می کنم.

۱- قدرت کلمه رایگان در فروش بیشتر

مردم چیزهای رایگان، عادی و ساده را بیشتر دوست دارند. عملا می‌توانید هر چیزی را به صورت رایگان به آنها بدهید، فرقی نمی‌کند که چقدر کوچک باشد، و با این کار توجه آنها را جلب کنید.

طبق تحقیقات انجام شده محققان دریافتند از جملات تبلیغاتی موثر در فروش بیشتر کلمه مجانی است. همه افراد، چیزهای مجانی را دوست دارند. پس این کلمه یا اجرای آن نقش بسزایی در فروش بیشتر می تواند ایفا کند.

۲. کلمه انحصاری

شاید به جرات می توان گفت یکی از بهترین جملات تبلیغاتی موثر که با آن محصولات خود را انحصاری می‌کنید و آن را تنها در اختیار گروهی خاص قرار می‌دهید، شما کاری می‌کنید مردم آن را محصول را بیشتر بخواهند.

از کلمات انحصاری دیگری مثل «فقط برای اعضا»، «فقط افراد دعوت‌شده»، «برای نخستین بار»، و غیره استفاده کنید و مطمئن باشید که همه می‌خواهند در این گروه‌ها قرار بگیرند.

۳- کلمه ساده در جملات تبلیغاتی موثر

امروزه زندگی پیچیده شده است و بیشتر مردم دوست دارند ساده ترین راه ها را انتخاب کنند.

بنابراین هر زمان که می‌شنویم چیزی ساده است یا انجام آن آسان است، جذبِ آن می‌شویم.

پس بیایید مسائل را خیلی پیچیده نکنید. اضافه کردن امکاناتِ بیشتر خوب است، ولی نه در وضعیتی که به سادگی لطمه وارد کند.

فروش بیشتر

۴-محدود کردن

باور بفرمایید محدود و کمیاب شدن می تواند روشی موثر برای فروش بیشتر باشد. شاید بپرسید چگونه؟ یک محصول را نگاه کنید که روی آن نوشته شده است مثلاً برای ۲۰ نفر اول جایزه یا تخفیف ویژه خیلی از افراد می خواهند همان بیست نفر اول باشند و برایشان جذاب تر است. در ذهن آنها یک معامله خوب رقم می خورد و زودتصمیم به خرید می گیرند.

اینکه بگوییم یک محصولی محدود و کمیاب است، باعث افزایش فروش شده و یکی از برترین جملات تبلیغاتی مؤثر است

۵- کلمه بگیرید یا دریافت کنید

قدرت این کلمه تبلیغاتی در فروش بیشتر فوق العاده است. چون این کلمات بر اساس عمل هستند.

از لحاظ روانی به خواننده حق انتخاب می‌دهند و در واقع مسئولیت را بر عهده او قرار می‌دهند. مثل  «با پول کمتر، محصول بهتری بگیرید» یا «در زمان کمتر به وزن متناسب تری برسید» و … . البته می‌توانید از فعل‌های دیگری مانند فرصت، شروع کردن، امتحان کردن، گرفتن یا دادن نیز استفاده کنید.

۶- قدرت کلمه تضمینی در فروش بیشتر

این کلمه هم در فروش بیشتر محصولات معجزه خودش را دارد. امروزه با تقلب های زیادی که در محصولات می شود. اصالت می تواند یکی از این نگرانی های مهم مشتریان را برطرف کند. شما با استفاده از این کلمه می توانید به مشتریان خود این اطمینان را بدهید

که محصول شما دردسر ساز نیست. اما باید این را در نظر داشته باشید که باید واقعاً تواناییِ پشتیبانی از ضمانت خود را داشته باشید و اگر ندارید هرگز سراغ این کلمه نروید چون شاید در کوتاه مدت موثر باشد، ولی در بلندمدت شما را به زمین می‌زند. اگر به مشتریان خود ضمانت ارائه نمی‌دهید، شاید وقت آن باشد که این کار را انجام دهید.

عبارت‌های دیگری که با استفاده از آنها می‌توانید به مشتری اطمینان بدهید: «اثبات‌شده، باعث می‌شود، هیچ الزامی وجود ندارد، بدون خطر، بدون دردسر و مطمئن».

فروش بیشتر

۷- بهترین

از مهم ترین و بهترین جملات تبلیغاتی موثر خوب و عالی برای فروش بیشتر محصولات همین جمله بهترین یا برترین است.

برای فهم این مساله یک مثال می آورم به نظر شما کدام جمله تاثیر بیشتری بر مشتریان می گذارد.

«نحوه آموزش زبان انگلیسی» یا «بهترین راه برای آموزش زبان انگلیسی»

خود شما در سرچ های مختلف چقدر از این کلمه استفاده کرده اید. باید به این نکته هم توجه کنید. بهترین، به این معنی است که زمانی مقایسه‌ای انجام شده و این مورد در آن مقایسه از سایرین بهتر بوده است.

۸- شما

یکی از جملات تبلیغاتی موثر در فروش بیشتر محصولات استفاده از کلمه‌ی «شما» است. موجب می‌شود نوشته‌تان محاوره‌ای‌ شود و لحن شما را دوستانه‌تر  و تعاملی تر می‌کند و به این ترتیب می‌توانید با خواننده یا شنونده ارتباط برقرار کنید.

زمانی که با هدف متقاعد کردن مشتری برای خرید، متن یا آگهی را می نویسید سعی کنید از اول شخص استفاده کنید. این کار یک حس خوشایندی برای خواننده ایجاد می کند و احساس می کند خاص است.

۹- کلمه زیرا

این هم جزء کلمات تبلیغاتی موثر برای فروش محصولات بیشتر است.

نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که مغز انسان عاشق شنیدن توضیحات و دلایل است. آنها می خواهند بدانند این محصول چه کمکی به آنها می کند و دلیل آن را بدانند و بیشتر ترغیب به خرید می شوند.

فروش بیشتر

۱۰- مقایسه برای فروش بیشتر

امروزه، با وجود این همه شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های بررسی محصولات، اکثراً همه پیش از اینکه تصمیمی بگیرند، اول مقایسه‌هایی انجام می‌دهند و اطلاعاتی در مورد محصولات هر یک از برندها انجام می دهند و بعد می خرند.

شما می توانید از این جملات تبلیغاتی موثر به سود خود استفاده کنید و محصولات خود را از نظر کیفیت، قیمت و سایر ویژگی‌های محصولات با رقبایتان مقایسه کنند. اگر خود شما این مقایسه را  انجام دهیدکار را برای مشتریان‌تان ساده‌تر می کنید. دیگر نیازی نیست که آنها این کار را انجام دهند و برای این کار، از شما تشکر هم خواهند کرد. شما هم می توانید فروش بیشتر را تجربه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.