۲ برابر کردن درآمد با تولید محتوای ویدیویی

محتوای ویدیویی محبوبیت خود را از آنجا به دست آورد که درآمدزایی بالا و هزینه‌ی تولیدی کمی داشت. بازاریابان به‌راحتی می‌توانند با قیمتی مناسب، محتوای موفق تولید کنند.با تولید محتوای ویدیویی خلاقانه و ارزشمند می توانید آهن ربای مشتری شوید.

بیشتر شبکه های رسانه ای جهانی مانند فیس بوک،توییتر و … به شدت بر روی استراتژی ویدیویی تمرکز کرده اند و این یعنی اینکه اهمیت بازاریابی ویدیویی در سال ۲۰۱۸ بسیار بیشتر از قبل شده است.

در این مقاله سعی شده است نکات کلیدی برای تولید محتوای ویدیویی با ارزش و با کیفیت گفته شود:

۱- خوب فکر کردن در مورد تولید محتوای ویدیویی

شما نباید بدون بررسی و تحلیل دقیق، ویدیو را اولویت سرمایه گذاری بازاریابی خود قرار دهید اگرچه بیشتر رسانه های اجتماعی بیش از هر زمان دیگر افراد را به سمت ویدیو سوق می دهند اما یک روش هوشمندانه این است که بدون مرحله تست و آزمایش سریع عمل نکنید.

۲- طراحی خوب و سازگاری با قوانین تجارت

محتوای تنها در صورتی تأثیرات زیادی خواهد داشت که به‌خوبی طراحی‌ شده باشد و با قوانین دنیای تجارت سازگاری داشته باشد و پیام پر مفهومی را انتقال دهد. در غیر این صورت بازگشت سرمایه از طریق تولید محتوای ویدیو تضمین نمی شود.

۳- تهیه لیستی از سوالات احتمالی مخاطبان

قبل از تهیه ویدیو لیستی از سوالات متدوال که احساس می کنید در ذهن مخاطبان نقش می بندد را تهیه کنید و سعی کنید در طول ضبط ویدیو به آنها پاسخ دهید حتما لازم نیست به صورت پرسش و پاسخ باشد می توانید در طول ویدیو به صورت نامحسوس جواب پرسش ها را بدهید و کیفیت تولید محتوای ویدیویی خود رابالا ببرید.

تولید محتوای ویدیویی

۴- تهیه لیستی از سوالات غیر احتمالی مخاطبان

پیش از تولید ویدیو بهتر است سوالات دیگری که در وهله ی اول مخاطبان نمی پرسند ولی بعداً با آن روبرو می شوند تهیه کنیم و مثل قبل به صورت نامحسوس در ویدیوی خود به آنها جواب دهیم. در این صورت مخاطبان پس از روبرو شدن با سوالات نقطه ی ابهامی ندارند و کیفیت تولید محتوای ویدیویی هم بالا می رود.

۵ – اشتراک گذاری خلاصه ای از فعالیت های شرکت در تولید محتوای ویدیویی

می توانید از چند روش برای انجام این کار استفاده کنید:

 • محتوای نوشته شده را به صورت ویدیویی تهیه کنید.
 • اشتراک گذاری تجربیات کارمندان شرکت.
 • اضافه کردن پست ویدیویی خود به بالای صفحه فیس بوک و توییتر.

۶- معرفی شرکت در شبکه های اجتماعی

از آنجا که سر زدن و فعالیت در شبکه های اجتماعی بخشی از روال و فعالیت روزانه افراد است پس کسب و کار شما هم نیاز به یک بخش دیجیتال دارد و در سال ۲۰۱۸ برقراری مداوم در رسانه های اجتماعی یک ضرورت است. دراینجا چند پیشنهاد برای تولید محتوای ویدیویی در شبکه های اجتماعی داریم:

 • اشتراک گذاری ویژگی های جدید یا محصول جدید
 • معرفی رویداد های جدید
 • بهره بردن از تبلیغات ویژه

۷- معرفی نسخه آزمایشی محصول

تهیه یک ویدیوی تبلیغاتی نه تنها یک درک از محصول شما می دهد بلکه به مشتریانتان اعتماد بیشتری در مورد محصول و برندتان می‌دهد. در این ویدیو به مشتر یان نشان دهید که محصول شما چه کارهایی می تواند انجام دهد. اهداف قبل و بعد از محصول را برای بینندگان توضیح دهید.

۸-بهره بردن از ویدئوهای آموزشی برای مخاطبان

تولید ویدئوهای آموزشی در حالی که همزمان محصول خود را معرفی می‌کنید باعث ارزش به مشتریان می شود. راهنمایی های مربوط به محصول یا خدمات خود را ارائه دهید و ویدیوهایی را در جهت راهنمایی مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

تولید محتوای ویدیویی

۹- تهیه دعوت نامه های ویدیویی رویدادها

برای دعوت از مخاطبان برای شرکت در رویدادهای مختلف می توانید از دعوت نامه های ویدیویی استفاده کنید. این نوع دعوت نامه ها چون به عنوان یک پیام منحصر به فرد از طرف شرکت یا برند شماست حس تعاملی و اثر بخشی بیشتر ایجاد می کند این دعوت نامه ها می توانند به روش های زیر تهیه شوند:

 • تیزر شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی و دعوت کردن از مخاطبان برای شرکت در نمایشگاه
 • معرفی کمپین‌های مختلف یا مسئولیت اجتماعی و دعوت از مخاطبان برای حضور در آن
۱۰- ایجاد اعتماد بیشتر با استفاده از تجربیات مشتریان سابق

تهیه یک ویدیویی که در آن مشتریان شما تجربیات خرید و مزایای کسب شده به وسیله ی استفاده از محصول یا خدمات شما را ذکر کنند اثر بخشی بیشتری نسبت به یک متن ساده دارد در تولید محتوای ویدیویی اینچنین باید نکاتی را در نظر گرفت:

 •  ویدیوهای دنباله دار از نظرات مشتریان را به اشتراک گذارید.
 • تهیه و تولید ویدیو برای یک مشتری خاص و نشان دادن مزایا و خدمات شما
۱۱- تهیه و تولید ویدیوهای فصلی مرتبط با کسب و کارتان

چون انتشار مداوم و منظم محتوا باعث افزایش تعاملات و همچنین تبدیل مخاطبان به مشتری می شود شما برای عملکرد بهتر می توانید از رویدادهای تقویمی مرتبط به کسب و کار خود استفاده کنید و با انتشار ویدیو های مرتبط با رویدادهای تقویمی در شبکه های اجتماعی نرخ مخاطبان را رشد دهید.

۱۲- سوالات متداول مشتریان در قالب یک ویدیو

با توجه به نرخ اثرگذاری ویدیو وقتی شما مهمتریت سوالات مشتریان خود را پاسخ بدهید و در مسیر منظم و درست راهنمایی کنید اثر ماندگارتری در ذهن مشتری به جا می گذارید.برای عملکرد بهتر روش های زیر پیشنهاد می شود:

 • تهیه ویدیو از سوالات ماهانه مشتریان از تیم فروش و بازاریابی.
 • از سوالات مطرح شده مشتریان در شبکه های اجتماعی شما ویدیو تهیه کنید.

تا اینجا در مورد روش ها و راهکارهای تهیه ویدیو صحبت کردیم اما در ادامه می خواهیم استراتژی های بازاریابی تولید محتوای ویدیویی را هم بررسی کنیم.

استراتژی های بازاریابی تولید محتوای ویدیویی

نکته‌ی مهم این است که برای ساخت ویدیوی موفق، قبل از اینکه به فکر تخصیص بودجه باشید به استراتژی خوب بازاریابی فکر کنید. پس قبل از اینکه همه‌ی کارهایتان را برای شروع فیلم‌برداری رها کنید، یک استراتژی خوب برای مفهوم محتوای خود پیدا کنید.

مطالب مرتبط: ۷ راهکار جدید بازاریابی اینترنتی

تولید محتوای ویدیویی

۱- استراتژی بازار یابی خود را به روز نگه دارید

هر موقع که می خواهید در استراتژی بازاریابی محتوای خود بازنگری داشته باشید باید تغییرات را مستند کنید این کار باعث می شود جایگاه خود را درک کنید و بدانید که چه محتوایی شما را موفق تر کرده است. در این راه باید به پرسش های زیر پاسخ دهید.

 • از این استراتژی ها چه هدفی دنبال می کنید؟
 • برنامه دقیق شما چیست؟

۲- نوشتن همه جزئیات

با نوشتن جزئیات از قبیل اهداف، پارامترها، مخاطبان، نتایج مورد انتظار از آزمایشات و … فبل از شروع ضبط ویدیو با چالش های غیر منتظره راحت تر روبرو می شوید.

۳- شناخت مخاطبان و درک شرایط آنها

باید محتواهای قبلی را بررسی کنید چه آنها که موفقیت آمیز بوده اند و چه آنها که نبوده اند و تحلیل کنید که چه ویدیویی برای کسب و کار شما مناسب است. همچنین باید مخاطبان اجتماعی خود را نیز تحلیل کنید که آیا مخاطبان شما در یوتیوپ بیشترند یا اینستاگرام و با ارزیابی رفتار مخاطبان می توانید اطمینان حاصل کنید که ویدیو شما توسط افراد مورد هدفتان دیده شده یا نه. در این راه باید سوالات زیر را از خود بپرسد:

 • ایا مخاطبان هدف شما از شبکه های استفاده می کنند؟ در کدام شبکه ها بیشتر فعالیت دارند؟
 • به غیر از ویدیو با چه محتوایی ارتباط برقرار می کنند؟

۴-گام های کوچک و محکم بردارید

اشتباه است که در یک روز تعداد زیادی ویدیو پست سرهم تولید کنیم! فیلم ها را به محتوای نوشتاری موجود مثل پست، صفحات خدمات و یا پشتیبانی وب سایت اضافه کنید و صفحات خود را ارتقاء دهید با عملکرد حال و گذشته دید بهتری به دست می آورید.

تولید محتوای ویدیویی

۵- کوتاه نگه داشتن فیلم ها

در همان ابتدای کار سعی کنید فیلم ها را بین ۱۵ تا ۳۰ ثانیه برای شبکه های اجتماعی نگه دارید حتی لازم نیست در ابتدا فیلم برداری داشته باشید با استفاده از تصاویر و چند جمله متنی می توان یک ویدیو ی ساده تولید کنید می توانید از اسلاید شو هم بهره ببرید.

۶- تست کنید

در هر زمان شما باید تست کنید و بازخورد بگیرید اگر موفق شدی تبریک می گویم. اما کار هنوز تمام نشده و باید به طور مدوام رویکرد خودتان را ارزیابی کنید و در صورت نیاز دست به اصلاح بزنید.

اگر ویدیو شما موفق به نظر می آید ولی هنوز از اهدافتان دور هستید باید طرح اولیه ی خود به همراه پرسش های متداول را چک کنید و تحلیل کنید می توانید از تست A/B استفاده کنید.

حرف آخر

تولید محتوای ویدیویی می تواند یک ابزار قدرتمند برای کسب و کار شما باشد ولی نیاز به تخصص دارد شما با راهکارهای ارائه شده در این مقاله به راحتی می توانید درآمد خود را دو برابر کنید. منتظر نظرات سازنده شما هستیم.

نظرات بسته شده است.