چرا وبسایت؟

Your Website is the Most Important Marketing Tool You Have

«وبسایت شما مهم ترین ابزار بازاریابی شماست»

این عنوان یکی از پربازدیدترین مقالات مارکتینگ و بازاریابی است.تصور کنید در هرساعتی از شبانه روز می خواهید در رابطه با یک محصول یک خدمت یا یک شرکت بیشتر بدانید.چه می کنید؟ قطعا بسیاری از شما سراغ  گوگل یا دیگر موتورهای جست وجو رفته و شروع به تایپ می کنید.

first

جالب است بدانید، انچه شما پیدا می کنید( یا حتی پیدا نمی کنید) شکل دهنده دیدگاه شما دررابطه با آن محصول یا خدمت یا شرکت خواهد بود وقابل اعتماد بودن یا نبودنش، میزان دربرگیری جزئیاتش و آسانی آن برای دسترسی، در شکل دادن این دیدگاه موثر خواهد بود و  این دیدگاه بسیار در تصمیمات بعدی شما تاثیرگذار است.

وبسایت شما جایی است که باید در آن مخاطبانتان را اسیر خود کنید، موقعیتی ویژه برای آشنایی مشتریان با فرهنگ شما، داستانتان و فرصتی  است برای ارتباط آنها با شما بدون هیچ محدودیت مکانی و زمانی.به عبارت دیگر وبسایت مانند یک سفیر برای شرکت شماست. می تواند از آنچه هستید بهتر نشانتان دهد یا حتی بدتر.

بعلاوه یک وبسایت برای شما افزایش اعتبار کسب وکار و ترویج کسب  وکار و صرفه جویی در زمانتان را درپی خواهد داشت.

تالب

در این جا با پرسشی دیگر مواجه خواهیم شد

آیا اگر وبسایت شما بسیار عالی و منعطف باشد شما از صرف هزینه جهت تبلیغات سنتی و بازاریابی سنتی بی نیاز خواهید شد؟

پاسخ منفی است. تبلیغات سنتی و تکنیک های بازاریابی آن هنوز خوب ومفید هستند، فقط این روزها باید به شکل متفاوتی به کار گرفته شوند.

برای برخی کسب و کارهای کوچک یا سنتی شاید هنوز تبلیغات کاغذی با متن خوب و یا کاغذ مرغوب؛ مناسب باشد و دیدگاه خوبی از شما به مشتریانتان القا کند، این ها شاید لازم باشد اما قطعا باید در خدمت یک هدف بزرگتر پشت سرگذاشته شوند و این هدف باید باعث ایجاد محبوبیت تجاری برای شرکت شما محصول شما و از همه مهم تر  برند شما  شود.اما زمانی که آنها را به صورت انلاین درج می کنید جامعه ی آماری بسیار گسترده تری درکی عمیق تر از شما خواهند داشت.

نکته عالی اینجاست  که اگر وبسایت شمابه درستی طراحی شود تبلیغات کاغذی شما می تواند محتوای متنی کمتری داشته باشد و حاوی تصاویر بیشتری باشد که برای مشتری شما جذاب تر، و باتوجه به فرهنگتان تحریک پذیرتر است.

محتوای متنی سنگین  را به وبسیاتتان بسپارید به این ترتیب محتوای چشم نواز را هم در تبلیغات کاغذی و هم در وبسایت خواهید داشت.  بعلاوه غذای خوشمزه ای برای موتورهای جست و جو ایجاد کرده اید تا برای هر سرچی نام شمارا برسرزبان ها بیاندازد.

همه ی انچه گفتیم خوب است اما زمانی میسر است که سایت شما کارش را خوب انجام دهد و قطعا لازم به گفتن نیست که رسیدن به چنین سایتی زمان و انرژی زیادی می طلبد و تلاش و بودجه ی شما در این رابطه بسیار تعیین کننده است.

«قطعا حالا بایکدیگر هم عقیده ایم که وبسایت شما میتواند سازنده یا نابود کننده بیزینس شما باشد.»

yt

اگر قرار بر این بود که در این نوشتار ما راجع به این که یک وبسایت مناسب باید چگونه باشد صحبت کنیم قطعا باید شامل موارد زیر می شد.

_هدف ما از طراحی وبسایت دقیقا چیست؟محبوبیت؟فروش بیشتر؟

_مشتریان از چه طریق باید با نام تجاری شما ارتباط برقرار کنند؟ویدیو؟عکس؟محتوا؟

_آیا در حال حاضر استراتژی محتوا دارید؟استراتژی محتوای ما چیست؟

این ها  معدود مواردی است که شرکت شما پیش از شروع طراحی وبسایت و در حین برنامه ریزی برای آن باید پاسخ دهد.در آینده به این پرسش ها مفصلا پاسخ خواهیم داد.

منبع: http://www.thrivecreativelabs.com

تهیه و ترجمه: آژانس برندینگ آوارت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.