افزایش بهره وری در کسب و کار آنلاین

0

در این مقاله سعی شده تا راهکارهایی ارائه شود تا به شما کمک کند بهره وری در کسب و کار آنلاین خود را افزایش دهید. اما قبل از شروع بهتر است اول با تعریف بهروری شروع کنیم.

بهره وری چیست؟

یعنی از تمام چیزهایی که در اختیارمان است مثل پول، زمان، مهارت و تخصص، تجربه و … به شکل بهتری استفاده کنیم. به عبارت ساده تر بهره گیری بیشتر از منابع در اختیارمان.

خوب بهره وری بالاتر برای شما چه سودی دارد؟

باید در جواب گفت: بهره وری بالاتر برای شما سود بیشتر هم به همراه خواهد داشت و شما فقط با استفاده از همان منابع قبلی، می توانید خروجی های بیشتری برای خود رقم بزنید.

شاید شما با چند ساعت کار اضافی بر روی سایتتان بتوانید بازدیدکنندگان بیشتری برای سایت خود جذب کنید و فروش بیشتر و سود بیشتری پیدا کنید.

شما اول باید ببینید در چه حوزه ای می خواهید بهره وری انجام دهید.

افزایش بهره وری در کسب و کار آنلاین

۱- منابع انسانی

۲- تولید محتوا

۳- استراتژی های بازاریابی اینترنتی

۴- بهبود سایت

در ادامه در مورد هر کدام از این موارد بحث می کنم .

۱- منابع انسانی در بهره وری کسب و کار آنلاین

بهره وری در حوزه ی منابع انسانی، اهمیت زیادی برای بهره وری در کسب و کار آنلاین دارد.

بیشتر افرادی که کسب و کارهای خانگی و کوچک را راه اندازی می کنند نیازمند این بهره وری هستند.

بهره وری نیروی انسانی شامل سه قسمت است.

۱- هدف گذاری

۲- برررسی تکنیکال

۳-مدیریت زمان

در ادامه هر کدام را مورد بررسی قرار می دهیم.

بهره وری در کسب و کار

۱-هدف گذاری

هدف گذاری، یک راه عالی برای بهره وری بیشتر است. هدف گذاری باعث می شود شما در زمان صرفه جویی کنید و خواسته هایتان را کاملاً مشخص کنید.

هدف هایتان را از سایت و کسب و کارتان بنویسید. مثلاً  افزایش فروش سایت، ترافیک بیشتر در سایت، بالا بردن محتوای سایت و بیشتر کردن محصولات و … .

چرا باید هدفهایمان را بنویسیم؟

چون اولاً انگیزه ی بیشتری به ما می دهد و دوماً باعث تلاش بیشتر برای رسیدن به اهداف می شود. سوماً باعث رشد فردی می شود.

اگر شما می خواهید بهره وری منابع انسانی را به حداکثر برسانید حتما باید از آموزش اعضای تیم هم غافل نشوید و تمام اعضا سعی کنند مهارت ها و توانمندی های خود را افزایش دهند.

اما هدف گذاری باید چگونه باشد؟ آیا هدف گذاری راه و رسمی دارد؟

بله در طرح ایجاد اهداف خود باید چند چیز را درنظر بگیرید:

  •  هدف گذاری باید قابل اندازه گیری باشد.

منظورم این است وقتی هدف شما جذب ترافیک بیشتر است باید دقیقاً این عدد را برای خود مشخص کنید. مثلاً ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰۰۰۰ میلیون بازدید در روز یا در هفته و … . اگر شما قصد دارید در عبارت یا کلید واژه ی خاصی بالا باشید دقیقاً عبارت مورد نظر خود را بنویسید.

  •  زمان دار بودن اهداف

بدون زمان هدف گذاری کردن یعنی تیر داشتن بدون کمان. شما باید زمان رسیدن به اهداف خود را تعیین کنید. مثلاً ۶ ماه دیگر سایت من در این عبارت رتبه اول گوگل باشد.

بهره وری در کسب و کار آنلاین

۲- بررسی تکنیکال

شما همیشه و همیشه باید به دنبال بهبود سایت خود در هر زمینه ای باشید. شما باید وب سایت های دیگر را بررسی کنید ببینید چه چیزهایی در وب سایت های دیگران کارها سریع تر و بهتر کرده که وب سایت شما از فقدان آن رنج می برد.

مثلاً چه افزونه هایی هستند که کارهای تکراری روزانه را سریع تر و بهتر انجام می دهند. مثلاً افزونه چت آنلاین سریع تر و بهتر می تواند با کاربران ارتباط برقرار کند و مشکلات پیش آمده را بیان کند. بسیاری از افزونه ها هم برای بهبود سئو مناسب هستند مثل Yoast .

همه ی این کارها به روند بهره وری بیشتر سایت شما کمک می کند.

۳- مدیریت زمان

یعنی استفاده ی بهینه از زمان در انجام فعالیت های سایت یک کسب و کار که مهم ترین کار در انجام این مدیریت اولویت بندی است.

این بدان معنی است که بین دو یا چند کار تعیین کنیم کدام مهم تر است و از انجام امور غیر ضروری پرهیز کنیم.

اما مهم ترین نکته در بهره وری کسب و کار های آنلاین دقت به این ۳ عامل است.

۲- تولید محتوا

شاید باور نکنید اما مهم ترین چیز در افزایش بهره وری در کسب و کار آنلاین همین تولید محتوای با کیفیت و با ارزش است. شما باید به تولید محتوای سایت خود اهمیت بدهید نیازها را شناسایی کنید و بر اساس نیازهای موجود در کسب و کار خود اقدام به تولید محتوا کنید.

۳- بازاریابی اینترنتی

اگر شما تولید محتوای خوبی داشته باشید اما مخاصبان هرگز به آنها دسترسی نداشته باشند

هیچ نتیجه ای به همراه نخواهد داشت. پس برای افزایش بهره وری در کسب و کار آنلاین خود نیازمند بازاریابی خوبی هستید. از جمله بازاریابی شبکه های اجتماعی، بازاریابی تبلیغات آنلاین، بازاریابی ایمیل مارکتینگ، سئو و … همگی به بهتر دیده شدن شما کمک می کند.

۴- بهبود سایت

نکته آخر بهینه کردن سایت خود از هر نظر چه از نظر گرافیکی و چه از نظر ابزارهای کاربردی موثر در راحت تر کردن رابطه ی کاربری و چه از نظر سئو و رشد ترافیک همگی به افزایش بهره وری شما در کسب و کار آنلاین تان کمک می کند. سعی کنید روشهای جدید را روی سایت تا ن و کسب و کارتان آزمایش کنید و بهترین ها را انتخاب کنید.

 

پیشنهاد ما

اگر واقعاً به افزایش بهره وری در کسب و کار آنلاین خود فکر می کنید در سه حوزه تولید محتوا و بازاریابی و بهینه سازی بسیار تلاش کنید و این راه را تمام وقت ادامه دهید. این راه تمام شدنی نیست.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.