۱۸ راهکار طلایی برای بازاریابی فروشگاه اینترنتی

یک چالش عمده افراد بعد از طراحی طراحی سایت و اپلیکیشن فروشگاهی، فروش بالا و رسیدن به درآمد مناسب است.
این کار یک راه پرپیج و خم و دشواری است و البته قدری تجربه و آگاهی می تواند از سختی آن بکاهد. اگر شما هم در اول راه طراحی فروشگاه اینترنتی هستید و به دنبال اطلاعاتی درباره بازاریابی فروشگاه خود نیاز هستید، ما در این مقاله سعی کردیم که انواع راهکارهای موثر برای بازاریابی فروشگاه اینترنتی را بیان کنیم. امیدوارم که از این مقاله لذت ببرید و برایتان مفید باشد.
همچنین مقاله اسرار تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی می تواند در تهیه محتوای فروشگاه اینترنتی شما را یاری کند.

راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی

در ادامه ۱۸ راهکارِ بازاریابی فروشگاه اینترنتی را برای شما عنوان میکنیم:

۱- معجزه فروش با کوپن تخفیف

یکی از متداول ترین و جذاب ترین روش های بازاریابی برای فروشگاه های اینترنتی است. شما با ارائه کدهای تخفیف و کم کردن هزینه ی برخی کالاهای خود، به صورت دوره ای می توانید مشتریان را به سمت فروشگاه خود بیشتر جذب کنید. کافی یک مشتری راضی و خشنود فروشگاه آنلاین شما را ترک کند و بقیه کار به صورت دهان به دهان اتفاق می افتد.

۲- مشکل واقعی مشتری را بفهمید

سعی کنید نیاز و مشکل واقعی مردم رابفهمید. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید محتواهای مناسب برای هر محصول و یا مقایسه  محصولات با هم داشته باشید. در این صورت مشتریان با آگهی کامل از محصول و یا مقایسه ی آنها با محصولات مشابه راحت تر خرید می کنند و حس اعتماد بیشتری دارند.

۳- ارسال خبرنامه ایمیلی

در این روش شما به صورت منظم پیشنهادات جذاب در قالب خبرنامه برای مشتریان قدیمی و جدید ارسال می کنید. با این کار هم حضور خود را یادآوری می کنید و هم آنها را ترغیب به خرید می کنید. همچنین می توانید کدهای تخفیف به همراه خبرنامه برای مشتریان وفادار ارسال کنید تا احتمال خرید را بیشتر کنید.
البته شما برای دریافت ایمیل مشتریان خود باید صفحاتی را طراحی کنید و به روش های مختلف آنها را ترغیب به ارسال ایمیل خود کنید.

۴-استفاده ار ابزارهای اشتراک گذاری

سعی کنید در فروشگاه اینترنتی خود یک ابزار برای معرفی محصولات به دیگران داشته باشید تا محصولات شما توسط افراد به دوستان و آشنایان آنها نیز معرفی شود.
به طور مثال فروشگاه اینترنتی دیجی کالا برای معرفی محصولات خود به دیگران توسط کاربر، یک گزینه اشتراک گذاری در نظر گرفته است.

۵- تبلیغ در شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی برای رونق کسب و کار برای هیچ کس پوشیده نیست. اما نکته ای که مهم است اینکه شما با تمرکز روی یک محصول خود و توضیح شرح و ویژگی ها و تصویر، در شبکه های اجتماعی، مخاطبان آن کالا را به فروشگاه خود هدایت کنید. مقاله آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی، می تواند کمک زیادی برای عمکرد بهتر شما در این زمینه داشته باشد.

۶- نظرسنجی از محصولات

مشتریان خود را ترغیب کنید تا در مورد محصولات و فروشگاه شما نظر بدهند، این کار دو مزیت برای شما دارد اول اینکه یک تولید محتوای رایگان و قوی برای برندتان ایجاد کرده اید و دوم اینکه حس اعتماد بیشتر برای مشتریان ایجاد میشود.
برای اینکه شما در این زمینه موفق شوید بهترهاست جوایزی هرچند کوچک، برای این نویسندگان و نظر سنجی ها در نظر بگیرید تا افراد را تشویق به شرکت در این فرآیند کنید.

۷- چاپ تبلیغات در بسته یا ساک

در فضای مجازی هم مانند فضای واقعی عمل کنید.
برای ارسال محصولات از بسته ها و یا ساک هایی که نام برند شما در آن درج شده استفاده کنید. این کار مزیت های زیادی دارد اول اینکه یک تبلیغ رایگان قابل حمل ایجاد کرده اید و دوم اینکه مشتریانی که حس خوبی نسبت به خرید اینترنتی ندارند و خرید از فضای مجازی برای آنها تردید ایجاد کرده حس بهتری نسبت به خرید اینترنتی و خرید از فروشگاه شما پیدا می کنند.

۸-یافتن نویسنده مرتبط با محصولات شما

خیلی ها هنوز برایشان خیلی ملموس نیست که تولید محتوا می تواند یک راه حل عالی برای بازاریابی فروشگاه اینترنتی شان باشد.
اما این یک واقعیت است که یک محتوای مناسب می تواند در افزایش فروش و جذب مشتری نقش داشته باشد. با توجه به موارد گفته شده شما سعی کنید نویسندگانی که مطالب مرتبط با محصولات شما می نویسند را پیدا کنید و از آنها بخواهید در مورد محصولات و فروشگاه شما هم مطلب بنویسند. تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی دارای اصول و قوائد خاصی است که هرکسی از عهده آن بر نمی آید

۹- بازاریابی ویدئویی

به جرات می توان گفت که این نوع بازاریابی برای فروشگاه اینترنتی باعث رشد چندین درصدی فروش محصولات شما میشود. شما می توانید با تولید و انتشار ویدیوهای جذاب و آموشی و مرتبط با محصولات خودتان، مشتریان زیادی را به سمت فروشگاه اینترنتی خود جذب کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “۲ برابر کردن درآمد با تولید محتوای ویدیویی ” را مطالعه کنید.

۱۰- تهیه ی هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی تهیه کنید و در بسته های مخصوص برای مشتریان مورد نظر خود ارسال کنید. این هدایا می تواند ماندگاری برند شما را در ذهن مشتری بیشتر کند.
در انتخاب هدایای تبلیغاتی دقت لازم به خرج بدهید و سعی کنید طبق سلیقه مخاطبین خود عمل کنید.

روش های بازاریابی فروشگاه اینترنتی

۱۱- ارائه کوپن های تخفیف مدت دار

قبلاً در مورد کوپن تخفیف صحبت کردیم اما این مدل کمی فرق دارد. در این شیوه شما کد تخفیف مدت دار به مشتری ارائه می کنید تا مشتری بتواند برای نیازهای بعدی خود نیز از شما خرید کند یا حتی مایحتاج دیگران را از طریق کد تخفیف تهیه کند. اگر این کوپن تخفیف به صورت یک هدیه برای مشتری ارسال شود بسیار شگفت انگیزتر خواهد بود و نتیجه  بهتری دارد.

۱۲- انتخاب نام مناسب برای محصول خود

در انتخاب نام برای محصولات خود دقت کنید باید نام انتخابی یک تصویر ذهنی درست از محصول شما برای مخاطبین ایجاد کند. بهتر است رقبای خود را در زمینه ی محصولات خود بررسی کنید. ببینید رقبا برای محصولات مشابه شما چه کلماتی را انتخاب کرده اند و کلمه مناسب شما چیست.
پیشنهاد ما این است که ابتدا کلمات مورد نظر را در  Google Keyword Planner وارد کنید و سپس کلمه مورد نظر را از بین کلمات مرتبط پیدا کنید.

۱۳- همکاری با کسب و کارهای مرتبط

به دنبال کسب و کارهایی که ممکن است مشتریانی شبیه به شما داشته باشند، باشید و در هنگام ارائه خدمات و محصولات، همکار خود را به آنان معرفی نمایید. با این کار توان تبلیغاتی و بازاریابی شما دو یا چند برابر خواهد شد.

۱۴-  عنوان مناسب برای تصاویر خود

در انتخاب نام تصاویر و توضیحات دقت کنید. جذب ورودی و مشتری از طریق تصویر در موتورهای جستجو زیاد است پس در انتخاب نام عکس و کیفیت بالای آن دقت به خرج دهدید. اگر تصاویر با کیفیت و خوبی ارائه دهید احتمال موفقیت بیشتری بدست می آورید.

۱۵- درنظر گرفتن هزینه برای تبلیغات

یک واقعیت را نباید انکار کرد و آن اهمیت هزینه کردن برای تبلیغات است. همیشه با تبلیغات رایگان نمی توان به هدف خود به صورت کامل رسید. پس بهتر است شما محل هایی که مخاطبان زیادی دارند را پیدا کنید و برای تبلیغات در این محل ها هزینه کنید تا احتمال موفقیت خود را چندین برابر کنید.

۱۶- اسپانسری برای بازاریابی فروشگاه اینترنتی

از رویدادهایی که ممکن است مشتریان شما در آنها شرکت کنند حمایت کنید. این کار باعث بیشتر شناخته شدن برند شما می شود. این حمایت ها می تواند مادی یا معنوی باشد اما تاثیر  فوق العاده ای دارد.

۱۷- استفاده از تالار گفتگو

افراد زیادی هستند که برای رفع نیازهای خود در این تالارها شرکت می کنند و سوال می پرسند. شما با فعالیت در این تالارها می توانید نیازها را شناسایی کنید و اگر محصول شما می تواند برطرف کننده ی این نیاز باشد آن را مطرح کنید و اطلاع دهید.

روش های بازاریابی فروشگاه اینترنتی

۱۸- خود را به روز نگه دارید

بازاریابی فروشگاه اینترنتی هر روز شکل های جدیدتری به خود می گیرد و برای بقا و دوام نیاز است که همیشه خود را به روز نگه دارید تا پله های موفقیت را طی کنید. شما با سر زدن به سایت رقبای خود و استفاده از تکنیک های به روز بازاریابی می توانید در این چالش سربلند بیرون بیایید.

در پایان امیدوارم این مقاله به بازاریابی فروشگاه اینترنتی شما کمکی کرده باشد. شما هم اگر تجربیات بیشتری در این زمینه دارید خوشحال می شویم با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.