کسب و کار اینترنتی

6 روش کسب درآمد از وبلاگ نویسی

کسب درآمد از وبلاگ نویسی

کسب درآمد از وبلاگ نویسی: دنیای کسب و کار اینترنتی راه ها و روش های بسیار زیادی در مقابل افراد قرار داده تا بتوانند از آن کسب درآمد کنند. یکی از این روش های کسب درآمد که امروزه در همه جای دنیا و مخصوصا ایران رواج پیدا کرده است، کسب درآمد از تولید محتواست. تولید محتوا خود روش های گوناگونی دارد، تولید محتوای سایت، تولید محتوای تبلیغاتی و…
امروز میخواهیم در مورد کسب درآمد از وبلاگ نویسی برای شما توضیح دهیم. وبلاگ نویسی یکی از زیر شاخه های تولید محتو است که امروزه پس از تولید محتوای سایت، میتوان آن را دومین شغل محبوب در این حیطه دانست.
(قبل از مطالعه این مقاله باید به شما یادآور شویم که به طور کلی دو نوع وبلاگ در سطح وب وجود دارد، یکی وبلاگ های داخل ساختار یک سایت و دیگری وبلاگ های رایگان در سیستم های وبلاگ دهی؛ این مقاله درمورد آموزش کسب درآمد از وبلاگ نویسی در سیستم های وبلاگ دهی است، اگر قصد یادگیری تولید محتوا و کسب درآمد از آن در سایت را دارید به مقاله آموزش تولید محتوا مراجعه کنید)

تا به حال در مقالات آموزش سئو در سایت هورامان به این موارد درمورد وبلاگ نویسی پرداخته ایم:

در ادامه نیز روش های کسب درآمد از وبلاگ نویسی را برای شما بیان میکنیم تا سلسله مراتب آموزش های مربوط به وبلاگ نویسی را کامل کرده باشیم:

روش های کسب درآمد از وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی در کشور های اروپایی و آمریکایی یکی از کسب و کار های پردرآمد محسوب میشود اما در ایران به دلیل وجود برخی محدودیت نمیتوان از تمامی پتانسیل وبلاگ ها برای کسب درآمد استفاده کرد. در هر حال در ایران نیز راه های زیادی برای کسب درآمد از وبلاگ وجود دارد. نکته ای که قبل از مطالعه ادامه مقاله باید به شما گوشزد کنیم این است که اگر قصد کسب درآمد از وبلاگ ها را دارید، به هیچ عنوان زمان خود را صرفا روی یک وبلاگ تلف نکنید و حتما در سیستم های وبلاگ دهی مختلف چند وبلاگ ایجاد کنید. پیشنهاد ما به شما ساخت یک وبلاگ در هرکدام از سیستم های پایین است:

  • بلاگفا
  • بلاگ
  • میهن بلاگ
  • لوکس بلاگ
  • پرشین بلاگ

1_ فروش بک لینک

در ایران بیشترین استفاده از وبلاگ های برای افزایش سئو سایت و در اصل دریافت لینک از آن هاست. با توجه به اینکه وبلاگ ها بر خلاف انجمن ها و روش های دیگر لینک سازی میتوانند دارای موضوعات مختلف و محتوای انتخابی باشند، بسیار برای لینک سازی گزینه مناسبی هستند. همینطور با توجه به اعتبار بالای دامنه سیستم های وبلاگ دهی، این اعتبار به آرامی به وبلاگ ها منتقل میشود و میتواند باعث افزایش اعتبار آن ها شود.

در این روش کسب درآمد، شما میتوانید با فعالیت روی چند وبلاگ و تولید محتوای مناسب (که در مقاله آموزش تولید محتوا در وبلاگ به آن اشاره شد) پس از دریافت تعدادی مخاطب و افزایش اعتبار دامنه، به فروش بک لینک بپردازید. قیمت فروش لینک در وبلاگ پایین تر از قیمت خرید لینک از سایت است و این یکی از دلایلی است که پیشنهاد دادیم به جای یک وبلاگ از چند وبلاگ استفاده کنید.

لینک های فروشی در وبلاگ ها، اغلب در قسمت سایدبار آن قرار میگیرند و هرچه تعداد صفحه های وبلاگ شما بیشتر باشد (تعداد مقالات) ارزش لینک در سایت شما نیز افزایش پیدا میکند زیرا لینک های داخل سایت بار از نوع لینک های (ساید واید) هستند، یعنی به تعداد صفحات داخل سایت تکرار میشوند.

البته خرید لینک های سایت واید نمیتواند برای هر سایتی مفید باشد و گاها باعث ضربه به سئو آن سایت نیز میشود. این لینک ها بیشتر به درد سایت های دارای اعتبار قبلی میخورند تا سایت های تازه کار.

2_ فروش رپورتاژ

فروش رپورتاژ را میتوان تأثیر گذار ترین و بهترین نوع بک لینک دانست. اگر شما دارای چند وبلاگ با اعتبار دامنه بالا باشید فروش رپورتاژ میتواند بهترین روش برای کسب درآمد از وبلاگ ها باشد. در این روش شما به سفارش سایت های دیگر، یک متن تبلیغاتی یا نیمه تبلیغاتی (700 تا 1500 کلمه) در وبلاگ یا وبلاگ های خود منتشر میکنید و در آن بین 3 تا 5 لینک به صفحات درخواستی فرد سفارش دهنده میدهید.

رپورتاژ یکی از رایج ترین روش ها برای افزایش رتبه و همینطور دریافت مخاطب برای سایت است. این روش کسب درآمد در سایت های بزرگ خبر نیز بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.
برای استفاده از این روش، باید محتواهای شما دارای کیفیت خوبی باشند.

3_ تبلیغات مزاحم (پیشنهاد نمیشود)

استفاده از وبلاگ ها در تبلیغات پاپ آپ شایع است. در این روش افراد به ساخت وبلاگ در سیستم های وبلاگ دهی روی می آورند و وبلاگ خود را فروشگاه های کوچک تبدیل میکنند، سپس با استفاده از تبلیغات مزاحم پاپ آپ، صفحه ویلاگ فروشگاهی خود را در سیستم مخاطبان در سایت های مختلف به صورت ناخواسته باز میکنند. این روش یکی از روش های زرد و نا مناسب برای کسب درآمد از وبلاگ هاست که به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود و صرفا برای افزایش اطلاع آن را برای شما توضیح دادیم.

4_ تبلیغات ادسنس

اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید و توانایی نوشتن متن های انگلیسی را دارید، تمامی روش های گفته شده در این آموزش را نادیده بگیرید و به سراغ این روش کسب درآمد از وبلاگ نویسی بروید. گوگل ادسنس یکی از سرویس های شرکت گوگل است. با استفاده از این سرویس که در ایران فیلتر است، میتوانید از وبلاگ های خود درآمد کسب کنید. روش کار به این صورت است که پس از اینکه وبلاگ شما دارای یک بازدید قابل توجه شد، شما با دریافت تبلیغات از گوگل ادسنس و قرار دادن آن در سایت یا وبلاگ خود، میتوانید به ازای هر بازدید یا کلیک به صورت دلاری کسب درآمد کنید.

برای این منظور کافی است در یک یا چند سیستم وبلاگ سازی خارجی (به مقاله سایت های وبلاگ دهی مراجعه کنید) وبلاگ های خود را بسازید و پس از آن در یک حیطه مناسب شروع به تولید محتوا کنید و در نهایت باعث جذب مخاطب در آن ها بشوید.

کسب درآمد از وبلاگ نویسی5_ تبلیغات بنری

تبلیغات بنری روشی مشابه به روش بالا است با این تقاوت که این بار طرف مقابل شما شرکت های ایرانی هستند و درآمد آن به ریال است. برای کسب درآمد از این روش باید به تولید محتوای مفید و کاملا مخاطب محور روی بیاورید که البته این نوع فعالیت بهتر است در یک سایت اتفاق بیوفتد زیرا نتایج آن برای شما بسیار بهتر است و زمانی که برای آن صرف میکنید در آینده بازخورد بهتری برای شما به همراه دارد.

6_ خرید و فروش وبلاگ

این روش که در گذشته بسیار محبوب بود و هنوز هم مخصوصا در بین سئو کاران دارای محبوبیت است، میتواند برای شما به خوبی باعث کسب درآمد شود. برای کسب درآمد از این روش میتوانید به خرید و فروش و واسطه گری برای دیگران بپردازید و یا وبلاگ های خود را بسازید و پس از آنکه اعتبار و بازدید قابل توجهی متوجه آنان شد، آن ها را با قیمت های مناسب به فروش برسانید. مؤلفه هایی که در قیمت گذاری یک وبلاگ مؤثر هستند موارد پایین اند:

  • اعتبار دامنه وبلاگ
  • تعداد مقالات وبلاگ
  • اعتبار لینک های دریافتی وبلاگ
  • حیطه فعالیت وبلاگ
  • و…

کلام آخر

به عنوان کلام اخر پیشنهاد ما برای کسب درآمد از وبلاگ نویسی، استفاده از دو روش اول است. امروزه سئو در سطح وب دارای ارزش بسیار بالایی و شما با راه اندازی چند وبلاگ محتوایی میتوانید به خوبی به کسب درآمد اینترنتی بپردازید و علاوه بر آن با افزایش فعالیت در آنها، درآمد خود را نیز افزایش دهید. بهترین مکان برای دریافت تبلیغات، سفارش بک لینک، خرید و فروش وبلاگ و… در درجه اول سایت هایی مثل سایت “انجام میدم ” و پس از آن گروه های تخصصی تلگرام است.

اگر در مورد روش ها کسب درآمد از وبلاگ نویسی سؤالی دارید میتوانید  آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین خوشحال میشویم اگر روش درآمدی دیگری برای وبلاگ نویسان سراغ دارید، آن را در همین قسمت با مخاطبان در میان به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *