بهترین روش های تبلیغات آنلاین

0

امروزه روش های تبلیغات آنلاین تغییر پیدا کرده اند و هر روز نیز پیچیده و سریع تر می شوند. در این مقاله می خواهیم شما را با مهمترین روش های تبلیغات آنلاین که برای هر کسب و کاری لازم است آشنا کنیم.

شاید گفت بهترین روش های تبلیغات آنلاین مدرن و موثر اینترنت است.اما تبلیغات در این زمینه روش ها و استراتژهای خود را دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنم.

انواع روش های تبلیغات آنلاین

۱- تبلیغات بنری:

در این روش شما با تهیه یک بنر تبلیغاتی و تیترهای تبلیغاتی مناسب برای کسب و کار خود می توانید تاثیر زیادی در فروش خود ببینید. برای آشنایی بیشتر از نحوه استفاده کلمات و جملات مناسب  مقاله معجزه فروش بیشتر محصولات با جملات تبلیغاتی موثر را مطالعه کنید.

۲- تبلیغات ویدیویی:

شاید گفت بهترین روش های تبلیغات آنلاین همین تبلیغات ویدئویی است. بازار ویدیو این روزه ها بسیار داغ تر از قبل شده و حضور پررنگی دارد. شما هم با استفاده از ویدیو می توانید محصولات خود را بیشتر در معرض دید قرار دهید.

مخاطبین به هنگام دیدن ویدیو به محصول و خدمات شما و البته جذابیت های بصری و محتوایی علاقه نشان می دهند. می توانید از سایت هایی مانند آپارت یا نماشا در این زمینه کمک بگیرید.

برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه تهیه تبلیغات ویدیویی می توانید مقاله ی ۲ برابر کردن درآمد با تولید محتوای ویدیویی که به تمامی نکات تهیه ویدیو ی تبلیغاتی اشاره شده را مطالعه فرمائید.

روش های تبلیغات آنلاین

۳- استفاده از لینک باکس:

یک کادری است که در داخل سایت قرار می گیرد و آدرس تعدادی وب سایت های دیگر در آنجاست. این باکس در واقع برای معرفی و یا ارجاع به سایت های دیگر تعبیه شده است. این مدل از تبلیغات اگر در سایت های پربازدید یا به صورت لینک تبادلی قرار داده شود یک روش تبلیغاتی موثر تر خواهد بود.

۴- ایمیل مارکتینگ:

یکی از روش های تبلیغات آنلاین که هنوز هم  یک روش مقرون به صرفه با تاثیر زیاد است همیت ایمیل مارکتینگ می باشد. محبوبیت ایمیل مارکتینگ هنوز خیلی کم رنگ نشده و در زمینه های مشخص می توان نتایج مطمئن و موثری دریافت کرد.

۵- تبلیغات متنی:

در این روش، تبلیغات به صورت متن نمایش داده می شود. همچنین این روش تبلیغاتی در بهینه سازی سئو نقش بسزایی دارد. باعث می شود سایت ها مستقیماً از طریق متن به تحریک و جذب مخاطبان بپردازند.

۶- سئو یکی از روش های تبلیغات آنلاین:

سئو یعنی یک مجموعه از روش ها و راهکارهایی که به شما کمک می کند افراد در کلید واژه ی مشخص بتوانند محصولات و خدمات شما را در اینترنت به راحتی پیدا کنند. بنابراین داشتن یک سئوی خوب برای سایت شما خود به تنهایی می تواند تبلیغات موثرتر و مفیدتر و ماندگار تر برای شما به همراه آورد.

۷- بازاریابی موتورهای جستجو:

در این روش شرکت ها برای نمایش و تبلیغات خود در اینترنت از یک شرکت فراهم کننده و ارائه دهنده ی این سرویس هزینه پرداخت می کنند. مثل گوگل ادوردز که سرویس تبلیغات کلیکی را ارئه می دهد.

روش های تبلیغات آنلاین

۸- بازاریابی محتوا:

بازاریابی محتوا یکی از روش های تبلیغات آنلاین است که بر اساس محتوا است. در این روش برای جذب مخاطب از محتوا استفاده می شود. خوب این محتوا چه می تواند باشد؟ همه چیز عکس، متن، مقاله و … .

خود این بازاریابی محتوا چند دسته می باشد:

  • وبلاگ:

داشتن یک وبلاگ یک روش مهم در بازاریابی محتواست. وبلاگ باعث می شود شما بتوانید اطلاعات موثرتر و کارآمدتر به مخاطب ارائه کنید.همچنین وبلاگ به خاطر بالا رفتن زمان نگه داشتن مخاطبان در سایت یک روش مهم برای سئو نیز هست.

یک محتوای با کیفیت و خوب می تواند مخاطبان را قانع کند تا به خواندن مطالب دیگر در سایت ادامه دهند و دنبال کننده شما باشند.

محتوای خوب و کامل همیشه مخاطبین خود را دارد و کیفیت این محتواست که مخاطب را مجاب می کند تا به خواند ادامه بدهد و دنبال کننده شما باشد و یا اینکه به دنبال منابع بهتری بگردد.

این مساله باعث شده تا سازمان ها و شرکت های بزرگ از این قضیه برای ارتباط با مخاطب و اطلاع رسانی بیشتر استفاده کنند.

  • مقالات مربوط به هم :

یک نکته مهم این است که در تولید محتوای خود از مطالب مرتبط به هم استفاده کنید. افرادی که به دنبال محتوای خاصی می گردند اگر مطالب مرتبط  باهم پیدا کنند استقبال می کنند و لذت می برند. همچنین این کار در سئو سایت شما نقش به سزایی دارد.

۹- بازاریابی شبکه های اجتماعی:

خوب داستان شبکه های اجتماعی و نقش آنها در تبلیغات واضح است. امروزه کمتر کسی را می توان دید که یک تلفن همراه هوشمند یا تبلت نداشته باشد.

بنابراین استفاده از اپلیکشن های مورد استفاده افراد مثل تلگرام، اینستاگرام، فیس بوک و … رایج شده و تبلیغات در این اپلیکشن ها هم موثرتر شده بنابراین پیشنهادمی کنیم در روش های تبلیغات آنلان خود شبکه های اجتماعی را هم در نظر بگیرید.

روش های تبلیغات آنلاین

۱۰- تبلیغات موبایلی :

با رایج شدن بازی های موبایلی و اپلیکیشن های مختلف، تبلیغات در این زمینه هم جان تازه ای گرفته است. مطمئناً شما هم در هنگام استفاده از بازی ها یا اپلیکیشن ها با این دسته از تبلیغات برخورد کرده اید.

اگر شما هم می خواهید کسب و کار خود را تبلیغ کنید این هم می تواند گزینه ی خوبی برای تان باشد.

۱۱- استفاده از بازاریابی ربایشی

در این روش هدف این است که به جای اینکه شما دنبال مشتری باشید، مشتری به دنبال شما بگردد. چگونه؟ با تمرکز بیشتر بر روی افزایش کیفیت رسانه ها، کانال ها و محتوای داخل آنها باعث می شود مشتریان راحت تر شما را پیدا کنند و در مسیر خرید قرار گیرند.

در این شیوه مهم ترین محور بازاریابی محتواست. این محتوا باید همیشگی و موجود و مهم تر از آن ارزشمند باشد و بتواند در بین اقشار مختلف تاثیر گذار باشد.

خوب شاید بپرسید چگونه می توان برای همه اقشار جامعه محتوا تولید کرد. این امر با شناخت انواع شخصیت مخاطبان و  تولید محتوای متناسب با آن محقق می شود. خوب باید گفت این بازاریابی ربایشی خود روش هایی دارد از جمله:

  •  ایجاد ترافیک:

جلب توجه کاربران برای ترافیک خیلی کارآمد است. یک محتوای با کیفیت اگر به صورت منظم در وبلاگ و شبکه های اجتماعی تولید شود باعث جذب ترافیک می شود.

  • گرفتن اطلاعات کاربران:

اگر محتوای با ارزشی ارائه کردید مثل یک دانلود یک کتاب الکترونیکی یا صوتی رایگان یا اینفوگراف ها، ویدئوی آموشی خوب  حالا نوبت آن است که به شرط پر کردن فرم اطلاعات آنها را رایگان در اختیار کاربران قرار دهید.

  • درگیر کردن کاربران:

خوب بعد از گرفتن اطلاعات کاربران از طریق فرم و جذب آنها حالا نوبت آن می رسد که مشتری بالقوه را بیشتر درگیر کنیم. چطور؟ ایمیل، وبینار، حراج های مختلف برای کاربران و … همگی باعث توجه بیشتر کاربران به برند شما می باشد.

  •  تحلیل و آنالیز:

شما باید بر روی محتوا و رفتار کاربران آنالیز کنید ببینید کدام محتوا بیشتر دانلود شده و بازدید کننده بیشتری داشته است. روش های بهتر و موثرتر در جلب توجه مشتریان چه بوده؟

روش های تبلیغات آنلاین

۱۲-  تبلیغات همسان یکی از روش های تبلیغات آنلاین عالی

شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که تازه با این واژه آشنا شده اید یا کاملاً از این روش تبلیغات آنلاین فوق العاده خبر دارید.

می توان گفت یکی از داغ ترین و بهترین روش های تبلیغات آنلاین است. بر طبق آمار و تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان رصد نرخ کلیک مشخص شده دیگر مردم به دنبال تبلیغات مستقیم و سنتی نیستند یا به عبارتی به صفر رسیده افراد به دنبال راه های سرگرم کننده و آگاهی بخش هستند.

بهترین روش برای رسیدن به اهدافتان همین تبلیغات همسان است که اکثر افراد از آن بی خبرند. بیشتر سرمایه و بودجه تبلیغات آنلاین شرکت ها روانه تبلیغات همسان می شود.

خود این تبلیغات آنلاین همسان نیز انواع مختلفی دارد.

انواع تبلیغات آنلاین همسان

۱. محتوای حمایت‌شده

شاید شما هم یک ویدئو یا مقالات خوب و عالی در وب سایت های بزرگ و ناشران خوب مواجه شده باشید که بطن آن محتوا کاملاً آگاهی بخش است، اما برای ترویج و تبلیغ تولید شده است. مثلاً یک محتوای حمایت شده یا اسپانسردار معرفی می شود. اکثر شرکت ها و برندهای بزرگ از این کار استفاده می کنند.

۲- محتوای پیشنهاد شده

در این شیوه تعدادی لینک توسط یک پلتفرم تبلیغاتی همسان به شما پیشنهاد می شود. که پایه آنها به ازای پرداخت به ازای هر کلیک است. در مقالات آینده مفصل در مورد تبلیغات همسان صحبت می کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.