مرکز توسعه نوین کسب و کار
مرکز توسعه نوین کسب و کار

خرید از سوپر مارکت اینترنتی در اصفهان ممنوع!!

سوپر مارکت اینترنتی در اصفهان: حدودا ۳ یا ۴ سال است که سوپر مارکت های اینترنتی در شهر های بزرگ ایران مثل تهران و اصفهان وتبریز به وجود آمده اند. البته قبل از پیدایش سوپرماکت های آنلاین در اصفهان و تهران، بعضی از سوپرمارکت ها اقدام به فروش تلفنی محصولات کرده بودند و با این کار سعی در افزایش مشتریان خود داشتند.

سوپر مارکت های آنلاین در خارج سالهای زیادی است که شروع به فعالیت کرده اند. یکی از معروفترین سوپر مارکت های آنلاین در خارج از کشور، مارکت آنلاین اوکادو است.
اولین سوپر مارکت های اینترنتی در تهران و با نام هایی چون: تزول، روکولند، بیار و … به وجود آمدند و پس از آن غول های استارتاپی مانند اسنپ و فروشگاه های آنلاین مانند دیجی کالا وارد این عرصه شدند.
اسنپ در ابتدا با راه اندازی استارتاپ “زوکت” وارد حیطه سوپرمارکت آنلاین شد و پس از آن از اسنپ مارکت رونمایی کرد.
در مقابل دیجی کالا به جای راه اندازی یک فروشگاه سوپر مارکت آنلاین، به خرید سوپر مارکت آنلاین روکولند که جایگاه خوبی در بین مخاطبان تهرانی داشت، روی آورد و به رقیب اسنپ مارکت تبدیل شد. البته فعالیت این دو شرکت فعلا به تهران محدود است و تا به حال در شهر های دیگر اقدام به گسترش کار خود نکرده اند.

در این بین در شهر های دیگر نیز سوپرمارکت های اینترنتی با سرمایه های شخصی و اندک شروع به کار کردند. مطمئنا پس از تهران، از شهری مثل اصفهان انتظار میرود تا سریعا در این حوزه دست به فعالیت بزنند و اصفهانی ها نیز این انتظار را به خوبی برآورده کردند.

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم که چرا در عنوان گفته شد از سوپر مارکت های آنلاین خرید نکنید، به مزایای خرید از آن میپردازیم:

مزایای خرید از سوپر مارکت آنلاین در اصفهان

خرید از سوپر مارکت های آنلاین مزایای زیادی نسبت به خرید از سوپرمارکت های فیزیکی، برای شما دارد.
به طور مثال:

 • قیمت ها در سوپرمارکت های اینترنتی اغلب دارای تخفیف هستند.
 • تمامی سوپر مارکت های آنلاین از پیک برخوردار هستند.
 • موجودی کالا در سوپرمارکت های آنلاین بیشتر از سوپر مارکت های فیزیکی است.
 • در سوپر مارکت های آنلاین توانایی پرداخت اینترنتی دارید
 • و…

مطمئنا این مزایا به همینجا ختم نمیشود و مزایای دیگری نیز متوجه فرد خریدار از سوپر مارکت آنلاین میشود اما قصد ما از نوشتن این مقاله توضیح مزایای خرید آنلاین نیست.
بلکه باید ها و نباید های خرید از سوپرمارکت اینترنتی است.

در این مقاله ما میخواهیم از یک دیدکاملا متفاوت به سوپر مارکت های اینترنتی، چه در اصفهان و چه در شهر های دیگر نگاه کنیم.

سوپر مارکت آنلاین در اصفهانلطفا از سوپرمارکت های آنلاین خرید نکنید!!

بله!! عاجزانه از شما خواهش میکنیم قبل از ورود به یک سوپرمارکت آنلاین، این متن را بخوانید و سپس تصمیم خود برای خرید از سوپرمارکت های آنلاین را عملی کنید.

حدودا ۵ سال قبل بود که فروشگاه های اینترنتی و در رأس آنها، دیجی کالا در بین مردم و کاربران اینترنت به محبوبیت دست پیدا کردند. در آن زمان خرید اینترنتی مانند امروزه مرسوم نبود. خیلی از کاربران از این نوع خرید واهمه داشتند و نمیتوانستند به یک سایت که حتی مفهوم واقعی آن را هم درک نمیکردند اعتماد کنند. اما با گذشت زمان خرید از این فروشگاه ها در بین مردم جا افتاد و بسیار محبوب شد.

همین محبوبیت بالا باعث سرازیر شدن افراد زیادی به سمت فروشگاه های اینترنتی شد و شاید همین موضوع، دلیلی شد بر ارائه خدمات بد توسط این فروشگاه ها. در ابتدا همه چیز خوب پیش میرفت و مردم از خرید آنلاین مایحتاج خود راضی بودند. اما کم کم، فروشگاه های اینترنتی به جای تمرکز بر مشتری مداری و حفظ کیفیت، از کیفیت خدمات و محصولات خود کاستند.

دیگر مانند گذشته از محصولات و خدمات خود پشتیبانی نمیکردند، پاسخگویی خوبی نداشتند و جوابگوی مشکلات خریداران نبودند. شاید فکرکنید در حال صحبت کردن از ۲ یا ۳ سال پیش هستیم اما نه… منظور ما دقیقا زمان حال است. اگر نگاهی به اطراف خود بیاندازید، از آشنایان، اقوام و دوستان خود احتمالا چند نفری پیدا میشوند که از کیفیت محصولات یا پشتیبانی فلان فروشگاه اینترنتی گله مند باشند.

حتی افراد زیادی مشکلات خود را در وبلاگ ها، وبسایت ها و انجمن های پرسش و پاسخ عنوان میکنند که با یک جستجوی ساده میتوانید با مشکلات این افراد آشنا شوید.

این گله مندی شاید فقط به کیفیت محدود نباشد، خیلی از مشتریان و مخاطبان از قیمت های بیش از حد گران این فروشگاه ها گله میکنند.
شاید حتی خود شما یکی از این مشتریان ناراضی باشید که پس از خرید یک محصول اینترنتی با مشکلی مواجه شدید و هیچکس در قبال مشکلات شما پاسخگو نبوده و یا حتی بعد از خرید متوجه شدید که قیمتی که شما با آن اقدام به خرید محصول کرده اید، بسیار گران تر از قیمت همان محصول در بازار فیزیکی است.

دلیل این مشکلات چیست؟ بدون تعارف بگوییم، در کشور ما دستگاه های نظارت کننده به شدت ضعیف عمل میکنند و شاید بتوان به جرئت گفت آنها نمیتوانند در این موضوع هیچ کمکی به ما بکنند. عملا دستگاه نظارتی اختصاصی برای نظارت بر کیفیت، قیمت گذاری و پشتیبانی فروشگاه ها و سوپرآنلاین های کشور وجود ندارد و هیچ شخصی بر روند کار این “غول” های اینترنتی نظارت نمیکند.

حالا با ورودِ سوپر مارکت های اینترنتی، احتمالا همین داستان و سناریوی تلخ در حال تکرار شدن هستند. پس راه حل چیست؟

زمانی که قانون کشور نتواند به کمک کند، مطمئنا تنها ناجی ما، خودمان هستیم. مطمئنا سوپرمارکت های اینترنتی باعث حل شدن نیاز های ما میشوند، و خرید نکردن از آنها در آینده شاید کار سختی باشد. اما درست خرید کردن وظیفه ما مردم است. در ادامه به این موضوع میپردازیم:

سوپر مارکت آنلاین در اصفهانالگوی درست خرید از سوپر مارکت های اینترنتی

اصفهان، تهران یا هر شهر دیگر، فرقی نمیکند. ما باید با یک الگوی صحیح و رفتار درست به خرید از سوپر مارکت های اینترنتی بپردازیم و از بروز مشکلاتی که در خرید از فروشگاه اینترنتی با آن مواجه شدیم جلوگیری کنیم.

اما منظور چیست؟

منظور از این الگوی صحیح رفتاری، پا فشاری بر حق واقعی یک مشتری است!!
اگر ما، در خرید برای خود احترام قائل شویم و از فروشگاه هایی که رفتار و خدمات مناسبی ندارند خرید نکنیم، مطمئنا آنها محبور به اصلاح رفتار خود میشوند و یا آرام آرام از صحنه رقابت در این حوزه حذف میشوند.
در پایین مواردی که یک سوپرمارکت آنلاین در اصفهان، تهران و شهرهای دیگر باید رعایت کند را برای شما عنوان میکنیم. از شما درخواست داریم که قبل از خرید از هر سوپر مارکت آنلاینی به وجود این قوانین در سایت یا اپلیکیشن فروشگاهی آنان دقت کنید:

تخفیف فِیک

تخفیف های فِیک و دروغین موضوعی است که به تازگی نه تنها در فروشگاه های فیزیکی بلکه در فروشگاه های آنلاین نیز محبوب شده است. در این روش فروشنده قیمت اصلی محصول خود را از نرخ واقعی آن بالاتر اعلام میکند و پس از آن، یک نخفیف چند درصدی بر روی آن اعمال میکند تا قیمت آخر، به همان قیمت واقعی یا نهایتا کمی کمتر از آن برسد.

این عمل مصداق بارز توهین به شعور مشتری است.
اگر با این موضوع چه در سوپر مارکت آنلاین و چه در فروشگاه فیزیکی و آنلاین دیگر مواجه شدید، برای ابراز نا رضایتی و احترام به خود و هم نوعان، از خرید از آن فروشگاه صرف نظر کنید. حتی میتوانید برای اثر گذاری بیشتر، دلیل منصرف شدن از خرید خود را با استفاده از ایمیل یا فرم های نظر سنجی به صاحبان فروشگاه های اینترنتی اعلام کنید.

پشتیبانی قوی و شماره ثابت جهت پاسخگویی

قبل از خرید از یک فروشگاه اینترنتی، مطمئن شوید که در صورت بروز مشکل میتوانید با آنها به راحتی ارتباط برقرار کنید. برای این منظور میتوانید به صفحات درباره ما و یا تماس با ما مراجعه کنید و از وجود شماره های معتبر و حتما شماره های ثابت اطمینان حاصل کنید.

در هر خرید آنلاینی حتی در بهترین حالت، ممکن است مشکلاتی برای شما پیش بیاید، مانند پرداخت هزینه و به مشکل خوردن درگاه پرداخت، تأخیر در ارسال، نا هماهنگی لیست سفارش و محصولات دریافتی و… که برای رفع آنها نیاز به ارتباط سریع با پشتیبانی سوپرمارکت آنلاین دارید.

ارسال، طبق زمان بندی گفته شده

یکی از مشکلاتی که ممکن است در مارکت آنلاین برای مشتریان پیش بیاید، بدقولی در ارسال کالاست. طبق تجربه ای که احتمالا تمامی ما از فروشگاه های آنلاین کسب کرده ایم، ممکن است گاهی زمان دریافت کالا توسط ما، بسیار بیشتر از زمانی باشد که در سایت روی آن تأکید شده است. باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر این موضوع صرفا یکبار اتفاق بیوفتد، ممکن است ناخواسته باشد اما تکرار این موضوع، توهین به مشتریان است و اگر این اتفاق در دفعات برای شما افتاد، از خرید دوباره از آن فروشگاه آنلاین خود داری کنید.

سوپر مارکت آنلاین در اصفهان و بدقولی در ارسالپس گرفتن اجناس

جمله “جنس فروخته شده تعویض نمیگردد”، یکی از شعار های رایج در اکثر فروشگاه ها در ایران است.
در بعضی از فروشگاه ها، پس گرفتن یک جنس شاید امری نا معقول به نظر بیاید، به طور مثال داروخانه ها، فروشگاه های لوازم بهداشتی و آرایشی و یا فروشگاه های دارای اجناس فله ای. اما فکر نمیکنم پس دادن اجناس به یک فروشگاه سوپری آنلاین یک امر نامعقول باشد.

در هر جای دنیا مشتری پس از خرید نیز تا یک مدت زمان تعین شده حق دارد جنس خود را به صورت کاملا سالم به فروشنده باز گرداند و مبلغ خود را تمام و کمال دریافت نمیاد. قبل از خرید از یک سوپرآنلاین، در قوانین و توضیحات آن مطمئن شوید در صورتی که محصول مورد رضایت شما نبود، آنها محصول را از شما بدون چون و چرا پس میگیرند.

(با توجه به اینکه اکثر پرداخت ها در سوپرمارکت های آنلاین به صورت بانکی هستند و صورت حساب های بانکی پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت به حساب مدیران فروشگاه واریز میشود، ممکن است پول پرداختی شما پس از این زمان به شما بازگردانده شود که مشکلی در این موضوع نیست و مشتری موظف به قبول آن است.)

شاید بعضی از موادر گفته شده در بالا، تا قبل از خرید از سوپر مارکت اینترنتی قابل سنجش نباشد و صرفا پس از خرید و دریافت یک تجربه تلخ بتوان به آن پی برد. برای جلوگیری از این حادثه تلخ، بهتر است مشخصات یک سوپر مارکت معتبر را قبل از خرید از آن آنالیز کنیم. این موضوع میتواند در تصمیم گیری به ما کمک زیادی کند.

مشخصات یک سوپر مارکت آنلاین معتبر چیست؟

مشخصات یک سوپر مارکت اینترنتی معتبر را از قسمت های مختلف داخل سایت و بیرون از سایت میتوان سنجید. به طور مثال:

زیبایی ظاهری سایت یا اپلیکیشن

یکی از ملاک های سنجش اعتبار یک کسب و کار اینترنتی و ثابت قدم بودن آنها، اهمیت دادن به ظاهر اپلیکیشن و سایت است. ظاهر یکی از مهم ترین عوامل جهت جلب مخاطب و افزایش رضایت مشتری است. کسب و کار های معتبر، به زیبایی سایت خود اهمیت زیادی میدهند. پس در درجه اول میتوانید اعتبار آنها را از زیبایی ظاهر بسنجید و پس از آن به سراغ موارد دیگر بروید.

صفحات تماس با ما و درباره ما

یک فروشگاه اینترنتی معتبر، از ارائه اطلاعات خود به مشتری هیچ واهمه و ترسی ندارد.
صفحه تماس با ما در یک سایت معتبر دارای قسمت های زیر است:

 • شماره همراه
 • شماره ثابت
 • ایمیل
 • فرم ارتباط
 • و حتی نقشه گوگل و  آدرس

نبود این مسائل ممکن است بعدا شمارا در دریافت خدمات از سوپر آنلاین با مشکل مواجه کند. پس به هیچ عنوان از این موارد به راحتی چشم پوشی نکنید و به آنها اهمیت بدهید.

ارائه خدمات افزوده و مزایا به مشتری

یکی دیگر از راهکار های سنجش اعتبار یک سوپر مارکت آنلاین، ارائه خدمات افزوده و مزایای بیشتر به مشتری است. در ارائه این خدمات هیچ اجباری برای هیچ کسب و کاری وجود ندارد اما وجود داشتن آنها میتواند این موضوع را ثابت کند که مقابل شما یک کسب و کار اینترنتی معتبر وجود دارد. این خدمات در یک سوپر مارکت اینترنتی میتواند موارد پایین باشد:

 • پیک رایگان یا هزینه پایین پیک
 • زمان ارسال پایین محصولات
 • تخفیف واقعی روی محصولات
 • عدم ناموجودی محصولات
 • ساعات کاری بالا
 • برگذاری مسابقات
 • تخفیفات دوره ای
 • و….

خدمات سوپر مارکت آنلاین در اصفهاننظرات کاربران قبلی

مطمئنا یکی دیگر از اعمالی که شما میتوانید برای سنجش اعتبار یک سوپر مارکت آنلاین در اصفهان یا … انجام دهید، مطالعه نظرات کاربران است. شما میتوانید نظرات کاربران را در قسمت های مختلف سایت مخصوصا در صفحه محصولات محبوب مشاهده کنید. وجود نداشتن این نظرات در سایت کمی شک برانگیز است.

از آنجایی که خیلی از سایت ها به کاربران اجازه ثبت نظرات منفی نمیدهند، میتوانید برای مطالعه این نظرات به شبکه های اجتماعی آنان مانند اینستاگرام مراجعه کنید. بسته بودن قسمت نظرات در شبکه های اجتماعی نیز شک برانگیز است.

اما در اینترنت مکان هایی هستند که در آنجا دیگر مدیران سایت و کسب و کار نمیتوانند جلو نظرات منفی را بگیرند.
به طور مثال انجمن های پرسش و پاسخ که با یک جستجوی حرفه ای اینترنتی میتوانید به راحتی آن هارا پیدا کنید. علاوه بر آن، نقشه گوگل آن کسب و کار نیز از مکان هایی است که صاحبان کسب و کار نمیتوانند نظرات مشتریان را در آنجا مخفی کند. شما در آنجا میتوانید شاهد نظرات واقعی کاربران و مخاطبان یک کسب و کار باشید.

کلام آخر

سایت هورامان یکی از شرکت های بزرگ طراحی سایت در اصفهان و ایران است و خود پروژه های بزرگ فروشگاه اینترنتی و حتی سوپرمارکت اینترنتی در اصفهان (سوپرمارکت آنلاین بازاروز) را راه اندازی کرده است.
این مقاله با توجه به استاندارد های لازم برای مدیریت یک سوپرمارکت آنلاین نوشته شده و امیدواریم برای مخاطبان سایت مفید واقع شده باشد. به امید فرهنگ سازی صحیح در تمامی زمینه در کشور عزیزمان.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.