مرکز توسعه نوین کسب و کار
مرکز توسعه نوین کسب و کار

معرفی ۷ سوپر مارکت آنلاین در اصفهان و تهران و مقایسه آن ها

سوپر مارکت های آنلاین یکی از ایده های استارتاپی در کشور است که به تازگی در حال سر و صدا کردن هستند. پس از به وجود آمدن فروشگاه های آنلاین بزرگ؛ مثل دیجی کالا و بامیلو، جامعه به سمت خرید آنلاین مایحتاج خود حرکت کرد. فروش قابل توجه فروشگاه های آنلاین باعث شد تا بعضی از شرکت ها به جای ورود به بازار پر رقابت فروشگاه اینترنتی، به فکر راه اندازی سوپرمارکت آنلاین بیوفتند.

راستش را بخواهید زمانی که ایده فروش مایحتاج روزانه به صورت اینترنتی را شنیدم، به نظرم این ایده کمی غیرواقعی به نظر می آمد، با خودم گفتم ((مگه خریدن ۴ قلم جنس سوپرمارکت نیاز به فروشگاه اینترنتی داره؟؟)) بعد از آن هم به مشکلاتی که ممکن بود برای سرمایه گذاران و اجرا کنندگان این ایده پیش بیاید فکر کردم و آن را موضوعی غیر قابل انجام تصور کردم.

پس از به وجود آمدن چندین سوپر مارکت آنلاین در اصفهان و تهران، مانند سوپرمارکت های آنلاین تزول، روکولند، هایپر باز و… شرکت های بزرگ نیز به فکر سرمایه گذاری در این ایده استارتاپی افتادند. تا جایی که فروشگاه دیجی کالا سوپرمارکت آنلاین روکولند را خریداری کرد و آن را ضمیمه سایت خود قرار داد و همینطور شرکت سرمایه گذار تاکسی اینترنتیِ اسنپ، در ابتدا سوپرمارکت آنلاین زوکت را راه اندازی کرد و سپس آن را به اسنپ مارکت تغییر نام داد.

این اتفاقات من را مطمئن کرد که سوپرمارکت های آنلاین قسمتی از آینده دنیای استارتاپی در ایران را در دست خود دارد. به همین دلیل قصد کردم تا در یک مقاله جامع به مقایسه سوپر مارکت های آنلاین در کشور بپردازم.

در این مقاله به مقایسه ۷ سوپرمارکت آنلاین در اصفهان و تهران میپردازم و آن ها را از نقطه نظر های مختلف بایکدیگر مقایسه میکنم.

سوپرمارکت های آنلاین در اصفهان و تهران

در این مقاله به سوپر آنلاین های نام برده در پایین میپردازم:

 • سوپرمارکت آنلاین سوپرمن در اصفهان
 • سوپرمارکت آنلاین جی شاپ در اصفهان
 • سوپرمارکت آنلاین هایپر باز در اصفهان
 • سوپر مارکت آنلاین اصفهان مارکت در اصفهان
 • سوپر مارکت آنلاین جیب کالا در اصفهان
 • سوپر مارکت آنلاین بازاروز در اصفهان
 • سوپرمارکت آنلاین اکالا در تهران
 • سوپرمارکت آنلاین بامیلو در تهران

سوپرمارکت اینترنتی هایپر باز در اصفهان

اگر اشتباه نکنم هایپر باز اولین سوپرمارکت اینترنتی در اصفهان بود.
اقلامی که در این سوپرمارکت اینترنتی به فروش میرسند بسیار زیاد است و طبق گفته خودشان، بیش از ۸ هزار قلم جنس در این فروشگاه آنلاین وجود دارد.

از جمله اقلام این فروشگاه میتوان به: مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، نظافت و شستشو و ملزومات مصرفی منزل اشاره کرد. نکته جالب برای من در این فروشگاه، فروش انواع کیک به صورت اینترنتی است. این فروشگاه در زمینه فروش کیک به صورت تخصصی وارد شده و انواع مختلفی از کیک های تولد، مناسبتی و… را به فروش میرساند.

این سایت از نظر گرافیکی دارای زیبایی مناسبی است اما زمانی که آن را در مقابل رقبای دیگر قرار دادم متوجه شدم که این سایت از لحاظ گرافیکی و UI کمی از دیگر رقبای خود ضعیف تر است. محصولات در فروشگاه هایپر باز دارای قیمت های مناسبی هستند و میتوان گفت تخفیف هایی که این فروشگاه بر روی اجناس خود لحاظ میکند، تخفیف های واقعا خوبی است. اما از نظر من قیمت کیک هایی که در این فروشگاه برای فروش قرار داده شده کمی بالا و غیر منصفانه است.

انبار این فروشگاه در خیابان مصلی استان اصفهان قرار دارد و اجناس خریداری شده توسط مشتریان از این سوپرمارکت اینترنتی با استفاده از پیک به دست مشتریان میرسد. خرید های بالای ۵۰ هزار تومان از اقلام سوپرمارکت و خرید های بالای ۹۰ هزار تومانی از کیک ها، به صورت رایگان در سطح شهر اصفهان ارسال میشود.

ارسال کالا ها در ۴ زمان بندی انجام میشود، صبح، ظهر، بعد از ظهر و شب. روز های کاری فروشگاه ۷ روز هفته است که البته در روز های تعطیل؛ محصولات فقط در دو نوبت صبح و ظهر برای خریداران ارسال میشود.

پرداخت وجه کالاهای خریداری شده به دو صورت آنلاین و درب محل اتفاق می افتد.

این فروشگاه علاوه بر سایت، دارای اپلیکیشن فروشگاهی نیز میباشد.

سوپر مارکت آنلاین بازاروز در اصفهان

این سوپر مارکت آنلاین به تازگی در اصفهان شروع به فعالیت کرده اما فعالیت آن بسیار پر قدرت بود.

بسیاری از سوپر مارکت های آنلاین در ابتدای راه اندازی برای شناساندن خود به مخاطب از گوگل و سئو سایت استفاده میکنند اما با توجه به اینکه هنوز در کشور برای خرید آنلاین اقلام سوپر مارکت فرهنگ سازی نشده، در این زمینه موفقیت چشمگیری عاید آنها نمیشود. مدیران فروشگاه بازاروز این موضوع را به خوبی درک کرده و به جای تمرکز بر روی سئو سایت، به تبلیغات فیزیکی پرداختند. به عنوان مثال برایاولین خرید هر مشتری، ۱۰ هزار تومان اعتبار رایگان درنظر گرفتند.

این فروشگاه علاوه بر اقلام مصرفی روزانه و عادی، در فروشگاه آنلاینِ خود به فروش نان و شیرینی، سبزیجات و میوه نیز روی آورده و ماهیت یک سوپرمارکت واقعی را در خود جای داده است. تخفیف های این سوپرمارکت نیز مانند سوپرمارکت هایپر باز تخفیف های مناسبی است و قیمت اقلام نسبت به قیمت بازار موجه و خرید از آن به صرفه است.

ارسال اقلام در استان اصفهان رایگان صورت میگیرد و در حال حاضر برای ارسال رایگان محدودیتی در این سایت اعلام نشده است. پرداخت وجه محصولات خریداری شده به دو صورت آنلاین و در محل قابل انجام است. روز های کاری این فروشگاه نیز ۷ روز هفته است.

در مورد ظاهر این فروشگاه، زمانی که قصد نوشتن این مقاله را داشتم و به این سوپرمارکت آنلاین وارد شدم، ظاهر آن برایم جالب نبود اما امروز که قصد کامل کردن مقاله را داشتم متوجه شدم که ظاهر به کلی تغییر کرده و به یک ظاهر حرفه ای تبدیل شده است. این فروشگاه توسط شرکت هورامان و با سایت و اپلیکیشن فروشگاهی فراشاپ تولید شده است.

لینک دانلود سوپرمارکت اینترنتی بازاروز در کافه بازار: https://cafebazaar.ir/app/com.hooraman.bazarooz/?l=fa

سوپرمارکت آنلاین سوپرمن در اصفهان

اولین موضوعی که در زمان ورود به این سوپر مارکت اینترنتی نظر من را جلب کرد، زیبایی سایت بود. طراحی این سایت کاملا حرفه ای بوده و باعث جلب رضایت مخاطب میشود.

قیمت هایی که برای محصولات در سایت درج شده نسبت به قیمت های موجود در بازار، قیمت های مناسبی است.
محصولات این فروشگاه صرفا محصولات مواد غذایی، بهداشتی و اقلام مصرفی هستند و خبری از میوه و یا کیک و… در آن نیست.

ساعت کاری این فروشگاه ۷ روز هفته از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب است. ارسال محصولات در این فروشگاه به دو صورت عادی و “سوپر جت” اتفاق می افتد که در حالت عادی ۴ و سوپر چت ۲ ساعت بعد از خرید به دست مشتری میرسند.

هزینه ارسال برای سفارشات بالای ۵۰ هزار تومان رایگان است. هزینه ها نیز به دو صورت آنلاین و در محل قابل پرداخت است که در روش پرداخت در محل، علاوه بر پول نقد میتوانید از کارت بانکی خود استفاده کنید.

میتوان گفت سوپرمارکت اینترنتیِ سوپرمن در آینده میتواند از سوپر مارکت های آنلاین قدرتمند در کنار سوپر مارکت بازاروز و هایپر باز باشد.

سوپرمارکت آنلاین جی شاپ در اصفهان

ظاهر و تجربه کاربری این سوپرمارکت آنلاین فوق العاده است. محصولات در این فروشگاه آنلاین دارای گستره بسیار وسیعی هستند. از مواد غذایی تا نان، گوشت، مرغ، میوه، عرقیجات، محصولات کودک، بازی های فکری، لوازم التحریر و حتی فیلم و سریال.

با این گستردگی وسیع شاید نتوان نام این فروشگاه را سوپر مارکت آنلاین گذاشت و فروشگاه اینترنتی نام بهتری برای آن باشد. قیمت محصولات این فروشگاه نسبتا مناسب است اما بسیاری از آنها دارای تخفیف نیستند.

این فروشگاه در خیابان جی در استان اصفهان واقع شده است، ساعت کاری آن ۸ تا ۱۹ شنبه تا پنجشنبه است. پرداخت وجه به دو صورت آنلاین و در محل، با استفاده از پول نقد و کارت بانکی امکان پذیر است.

اطلاعات دقیقی در مورد زمان ارسال کالا به درب محل در سایت داده نشده اما به نظر میرسد که زمان ارسال کمی طولانی باشد. هزینه ارسال محصولات نیز در سایت رایگان اعلام شده و محدودیتی برای آن اعلام نشده است. این سوپر مارکت آنلاین میتواند با ایجاد تغییرات جزیی در روند کار خود، به یک سوپرمارکت آنلاین قدرتمند در اصفهان تبدیل شود اما با استراتژی های فعلی خود احتمالا در میان رقبای پر قدرت خود حرفی برای گفتن نداشته باشد.

سوپر مارکت آنلاین جیب کالا در اصفهان

این سوپر مارکت آنلاین به تازگی در اصفهان شروع به فعالیت کرده است. از لحاظ گرافیکی بسیار ساده است و شاید نتوان آن را در حدی دانست که بتواند با دیگر رقبای اصفهانی خود رقابت کند. قیمت هایی که در این سوپرمارکت وجود دارند دارای تخفیفات بسیار پایینی هستند.

اقلام فروشی این فروشگاه در ۴ دسته بندی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، نظافت و شستشو و لوازم مصرفی خلاصه میشود.

پرداخت هزینه به دو صورت آنلاین و در محل امکان پذیر است. زمان کاری فروشگاه، ۷ روز هفته است. اطلاع دقیقی در مورد هزینه ارسال در این سایت وجود ندارد اما به نظر میرسد که هزینه ارسال محصولات رایگان باشد. البته با توجه به اینکه این سوپر مارکت به تازگی راه اندازی شده، ممکن است در آینده و با جذب سرمایه، بتواند به خوبی در صحنه رقابت حاضر شود.

 

سوپرمارکت آنلاین اکالا در تهران

فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش را احتمالا همه میشناسند. مخصوصا در سال های اخیر که تعداد این فروشگاه ها در استان های مختلف از جمله اصفهان به شدت افزایش داشته است.

سوپرمارکت آنلاین اکالا در زمان حال در استان تهران شروع به فعالیت کرده و در زمان نزدیک قرار است تا در استان های دیگر نیز فعالیت خود را آغاز کند.
روند کار در این سوپرمارکت آنلاین به این صورت است که اقلام سفارش داده شده توسط مشتری از نزدیک ترین فروشگاه افق کوروش برای او ارسال میشود.

محصولات موجود در این فروشگاه عبارتند از مواد غذایی، لوازم التحریر، لوازم بهداشتی، اقلام مصرفی، میوه و پروتئین.

سایت اکالا از زیبایی خوبی برخوردار است. قیمت های موجود در سایت تفاوت چندانی با قیمت اصلی محصول ندارند.

هزینه ارسال برای خرید بالای ۱۰۰ هزار تومان رایگان و برای خرید های کمتر ۵ هزار تومان میباشد.

ارسال محصولات با استفاده از پیک و به دو طریق زمان بندی شده و سریع (۲ ساعت) اتفاق می افتد.

پرداخت وجه محصولات به دو روش آنلاین و در محل (نقد و کارت) امکان پذیر است.

سوپرمارکت آنلاین بامیلو در تهران

بامیلو بعد از دیجی کالا بزرگترین مارکت پلیس (market place) موجود در ایران است. این شرکت مدت زمانی است که به منو سایت خود سوپرمارکت آنلاین را نیز اضافه کرده است.

در سوپرمارکت آنلاین بامیلو علاوه بر مواد غذایی و دیگر اقلام معمول، اقلام نظافتی و اقلام پِت شاپ نیز موجود است. فعلا فعالیت بامیلو صرفا در استان تهران است.

قیمت ها در بامیلو از تخفیف های نسبتا خوبی برخودار است اما بعضی از محصولات نیز دارای قیمت های بالایی هستند.

بامیلو به طراحی و تجربه کاربری سوپرمارکت خود بسیار اهمیت داده است. خرید های بالای ۱۰۰ هزار تومان در بامیلو به صورت رایگان ارسال میشود. در هر حال با توجه به اینکه در تهران شرکت های دیگری به صورت قدرتمند در حوزه مارکت آنلاین وارد شده اند، به شخصه خرید از بامیلو را توضیه نمیکنم.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد در  ۴ زمینه مختلف سوپرمارکت های آنلاین را مورد بررسی قرار دهم. این ۴ مورد عبارت بودند از:

 • قیمت محصولات
 • زیبایی سایت
 • خدمات ارسال
 • تنوع محصولات

در نهایت اگر قصد داشته باشیم تا برای هرکدام از موارد گفته شده صرفا یک سوپرمارکت آنلاین را در اصفهان پیشنهاد دهم؛ برای قیمت مناسب، سوپر مارکت آنلاین بازاروز را توضیه میکنم، از نظر زیبایی، سوپرمارکت سوپرمن، از نظر کیفیت ارسال و خدمات مربوط به آن، سوپر مارکت آنلاین بازروز و از لحاظ تنوع محصولات نیز فروشگاه جی شاپ دارای تنوع بسیار بالایی است.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

 

 

2 نظرات
 1. کیانا می گوید

  سلام
  من مشتری فروشگاه اینترنتی جی شاپ هستم. جی شاپ بیش از ۲ ساله که داره کار میکنه و زودتر از بقیه تقریبا کارش را شروع کرده ولی هنوز به تعداد مناسب تنوع کالایی نرسیده است. من از خریدهام راضی هستم و امیدوارم که این سایت هر روز بهتر و بهتر بشه.
  ممنون

 2. مریم راستین می گوید

  ممنون از مقاله خوبتون، امیدوارم که دراین راستا سوپرمارکت های آنلاین پیشرفت خوبی داشته باشند و بتونند که به کسایی مثل من که اصلا وقت خرید ندارند کمک بیشتر بکنند من خودم بیشتر از یک سال هست که از سایت هایپرباز خرید دارم و از خرید های خودم بسیار راضی هستم بنظرم در سطح بالا و بسیار جدی در حال فعالیت هستند امیدوارم سایر رقبا این سایت برای گسترش و بهبود خدمات این حوزه کمک شایانی داشته باشند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.